Wojciech Żaliński zakończył sportową karierę! Dziękujemy Wojtek!

Wojciech Żaliński, były siatkarz Czarnych Radom zakończył sportową karierę. Przyjmujący ogłosił swoją decyzję za pośrednictwem mediów społecznościowych. Wojtek dziękujemy Ci za wszystko!

Karierę sportową Wojciech Żaliński rozpoczynał w rodzinnym mieście, reprezentując barwy drużyny STS Skarżysko-Kamienna. Kolejnym przystankiem w zawodowej karierze był zespół KS Jadar Radom, z którym wywalczył srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów. W tym samym czasie występował w seniorskiej drużynie rezerw, która w sezonie 2005/2006 awansowała do II ligi.

W 2005 roku został graczem pierwszego zespołu KS Jadar Radom. Mimo, że był zawodnikiem uczestniczącym w I-ligowych rozgrywkach, dalej grał w drugiej drużynie. Z radomianami w II lidze zajął 4. miejsce, natomiast z Jadarem Radom wywalczył awans do Polskiej Ligi Siatkówki, pokonując w finale Delectę Bydgoszcz.

W zespole KS Jadar Radom Wojciech Żaliński występował w latach 2005-2010. Następnie siatkarz przeniósł się na kolejne dwa lata do stolicy Polski, reprezentując barwy AZS Politechniki Warszawskiej. W sezonie 2012/2013 i 2013/2014 Wojciech Żaliński grał w zespole Trefla Gdańsk. Od sezonu 2014/2015 zawodnik ponownie reprezentował miasto Radom, przenosząc się do drużyny Cerrad Czarnych.

W swoim debiucie w drużynie Wojskowych, Wojciech Żaliński zaliczył 34. występy, zdobywając 420 punkty w całych rozgrywkach. Wówczas radomski zespół zająć 9 miejsce w PlusLidze. W sezonie 2015/2016 Cerrad Czarni Radom zajęli 6. miejsce, a Żaliński w 27. rozegranych pojedynkach zdobył 331. punktów.

Od rozgrywek 2016/2017 Wojciech Żaliński pełnił rolę kapitana drużyny, a Cerrad Czarni Radom na koniec sezonu zajęli 7. miejsce w tabeli. Przyjmujący WKS-u był najlepszym zawodnikiem zespołu, zdobywając wówczas w 32. meczach 446. punktów! W sezonie 2017/2018 Wojskowi zaliczyli najgorszy występ od powrotu do PlusLigi. Podopieczni Roberta Prygla uplasowali się na 10. miejscu. Kolejny rok w polskiej ekstraklasie został jednak zwieńczony najlepszym rezultatem. Cerrad Czarni Radom byli bliscy znalezienia się w strefie medalowej, jednak ostatecznie zajęli 5. miejsce, pokonując w ostatniej rundzie play-off, PGE Skrę Bełchatów.

Wojciech Żaliński w barwach Czarnych Radom wystąpił w 155. meczach, zdobywając dla Wojskowych 2015. punktów! Podczas pięciu rozegranych sezon w zespole Wojskowych, przyjmujący 18. razy wybierany był najlepszym siatkarzem meczu. Będąc zawodnikiem Czarnych Radom, Wojciech Żaliński był powołany do reprezentacji Polski, w której wystąpił 2. razy.