Przed Enea Czarnymi Radom dwa ostatnie mecze rundy zasadniczej

Siatkarze Enea Czarnych Radom po meczu w hali Energia w Bełchatowie, mają do rozegrania jeszcze dwa mecze w rundzie zasadniczej PlusLigi meżczyzn w obecnym sezonie. Podopieczni Waldo Kantora wciąż mają matematyczne szanse na utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Siatkarze Enea Czarnych Radom po zwycięstwie nad GKS-em Katowice w ramach 27. kolejki PlusLigi mężczyzn, ponownie "wlali nadzieję" w serca kibiców z Radomia. Podopieczni Waldo Kantora jednak nie zdołali zapunktować do ligowej tabeli w ostatniej serii gier, przegrywając w hali Energia w Bełchatowie. Teraz przed zespołem z Radomia dwa ostatnie mecze w tym sezonie rundy zasadniczej. Wojskowi muszą w zbliżających się spotkaniach zdobyć komplety punktów oraz liczyć na niekorzystne wyniki beniaminka z Częstochowy.

Enea Czarni Radom wciąż zajmują ostatnie miejsce w tabeli PlusLigi mężczyzn. Drużyna WKS-u po triumfie nad GKS-em Katowice, w ostatni weekend w ramach 28. kolejki zagrała na wyjeździe z PGE GiEK Skrą Bełchatów. Wojskowi nie zdołali wywieźć punktów z terenu bełchatowskiej Skry, przegrywając po czterosetowym pojedynku. Radomianie jednak wciąż zachowują szansę na utrzymanie się w PlusLidze.Aby jednak do tego doszło, Wojskowi po pierwsze muszą wygrać dwa ostatnie mecze w rundzie zasadniczej. 4 kwietnia zespół Enea Czarnych Radom zagra na wyjeździe z Barkomem Kazhany Lwów, a cztery dni później (8 kwietnia) Wojskowi w hali Radomskiego Centrum Sportu podejmą KGHM Cuprum Lubin, który po zwycięstwie nad GKS-em Katowice, zapewnił sobie utrzymanie w lidze na kolejny sezon.

Po drugie, Wojskowi muszą również liczyć, że beniaminek z Częstochowy w dwóch zbliżających się pojedynkach nie zdobędzie punktu do ligowej tabeli. Obecnie Exact Systems Hemarpol zajmuje 15. miejsce (ostatnie bezpieczne, niezagrożone spadkiem) i ma sześć punktów przewagi nad drużyną Enea Czarnych Radom. Częstochowianie z kolei w zbliżających się meczach zagra na wyjeździe z Treflem Gdańsk oraz u siebie z Projektem Warszawa.

Terminarz zbliżających się meczów Enea Czarnych Radom w ramach 29. kolejki oraz 30. kolejki: