Przed nami 26. kolejka PlusLigi. Enea Czarni Radom jadą na teren Asseco Resovii

W piątek (15 marca) drużyna Enea Czarnych Radom ponownie zamelduje się na parkiecie siatkarskiej PlusLigi mężczyzn. Po domowym zwycięstwie nad Exact Systems Hemarpol Częstochowa, podopieczni Waldo Kantora zmierzą się na wyjeździe z Asseco Resovią Rzeszów. Mecz zaplanowany został na godzinę 20:30 i transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport.

Siatkarze Enea Czarnych Radom w piątkowy (15 marca) wieczór, ponownie powalczą o ligowe punkty do tabeli PlusLigi. Tym razem drużyna prowadzona przez argentyńskiego szkoleniowca Waldo Kantora, pojedzie do Rzeszowa, gdzie zmierzy się z brązowym medalistom ubiegłego sezonu, Asseco Resovią.

Zespół z województwa podkarpackiego to aktualnie czwarta drużyna w lidze. Asseco Resovia Rzeszów zgromadziła na swoim koncie 49. punktów. Bilans spotkań w PlusLidze podopiecznych Giampaolo Medeiego to 18. zwycięstw i 7. porażek. Warto również nadmienić o doskonałej formie zespołu z Rzeszowa w rozgrywkach europejskich. W ostatni wtorek (12 marca) Asseco Resovia wygrała pierwszy finałowy mecz w rozgrywkach Pucharu CEV, pokonując na wyjeździe bez straty seta SVG Lüneburg.

Enea Czarni Radom do starcia w hali Podpromie w Rzeszowie podejdą podbudowani wygraną w ostatniej kolejce nad beniaminkiem z Częstochowy. Wojskowi pokonali bez straty seta Exact Systems Hemarpol. Komplet punktów wywalczony przed własną publicznością sprawia, że zespół WKS-u wciąż bardzo mocno liczy się w grze o utrzymanie w lidze i wydostanie się z ostatniej pozycji w tabeli. Enea Czarni Radom do 15. miejsca zajmowanego przez KGHM Cuprum Lubin, tracą aktualnie jedynie cztery punkty.

Mecz 26.kolejki: Asseco Resovia Rzeszów - Enea Czarni Radom, rozegrany zostanie w piątek (15 marca) o godzinie 20:30 w hali Podpromie w Rzeszowie. Spotkanie transmitowane będzie przez telewizję Polsat Sport.