Czterosetowy mecz Enea Czarnych Radom w hali Urania

Siatkarze Enea Czarnych Radom w ramach 24. kolejki PlusLigi mężczyzn pojechali do Olsztyna, gdzie zmierzyli się z miejscowym Indykpol AZS-em. Gospodarze mimo porażki w pierwszym secie, w trzech kolejnych odsłonach byli już górą, triumfując przed własną publicznością 3:1. Najbardziej wartościowym zawodnikiem meczu wybrany został rozgrywający AZS-u, Joshua Tuaniga.

Enea Czarni Radom pojedynek w hali Urania w Olsztynie rozpoczęli znakomicie. Wojskowi w pierwszej odsłonie wtorkowego pojedynku, triumfowali 25:23. W trzech kolejnych partiach to jednak gospodarze meczu mieli więcej powodów do zadowolenia. Indykpol AZS Olsztyn w następnych setach wygrał kolejno 25:22, 25:17 oraz 25:19, a tym samym wywalczył komplet punktów przed własną publicznością.

PLUSLIGA: INDYKPOL AZS OLSZTYN - ENEA CZARNI RADOM (GALERIA)

Dla zespołu Enea Czarnych Radom była to już 20. ligowa porażka w tym sezonie PlusLigi mężczyzn. Wojskowi z dorobkiem 12. punktów zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Kolejnym rywalem podopiecznych Waldo Kantora, będzie beniaminek z Częstochowy. Mecz z Exact Systems Hemarpol Częstochowa rozegrany zostanie w poniedziałek (11 marca) o godzinie 17:30 w hali Radomskiego Centrum Sportu.

Indykpol AZS Olsztyn – Enea Czarni Radom 3:1 (23:25, 25:22, 25:17, 25:19)
Indykpol AZS Olsztyn: Souza (15), Jakubiszak (14), Majchrzak (10), Armoa (17), Szymendera (11), Tuaniga (3), Hawryluk (libero) oraz Karlitzek (2), Jankiewicz, Siwczyk
Enea Czarni Radom: Ostrowski (9), Buszek (8), Todorovic (1), Formela (8), Meljanac (25), Rajsner (5), Nowowsiak (libero) oraz Hofer (2), Gomułka (1), Teklak, Kufka, Smoliński, Gniecki