Enea Czarni Radom jadą na teren wicemistrza Polski

Przed zespołem Enea Czarnych Radom zmagania w ramach 22.kolejki PlusLigi mężczyzn. Wojskowi tym razem zagrają na wyjeździe, a ich rywalem będzie wicemistrz kraju - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Spotkanie rozegrane zostanie w piątek (16 lutego) w hali Azoty w Kędzierzynie-Koźlu. Początek meczu zaplanowany został na godzinę 20:30. Pojedynek transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport. Siatkarze Waldo Kantora po domowym meczu w ramach 21. kolejki z Jastrzębskim Węglem, w zbliżającej się serii gier zagrają na wyjeździe. Enea Czarni Radom pojadą na teren Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Zespół wicemistrza Polski w obecnym sezonie PlusLigi zapisał na swoje konto 9. zwycięstw i poniósł 11. porażek. Grupa Azoty ZAKSA obecnie z liczbą 26. punktów, zajmuje 10. miejsce w tabeli PlusLigi mężczyzn. Wicemistrzowie Polski do ósmego miejsca, gwarantującego grę w rundzie play-off tracą zaledwie trzy "oczka".  Najlepiej punktującymi siatkarzami w Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w tym sezonie są: Łukasz Kaczmarek (268. zdobytych punktów) oraz Bartosz Bednorz (227. punktów). Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla przed własną publicznością będą chcieli za wszelką cenę dać swoim fanom powody do radości. Zespół prowadzony przez szkoleniowca Adama Swaczynę w dwóch ostatnich ligowych potyczkach musiał uznać wyższość Asseco Resovii Rzeszów oraz GKS-u Katowice. 

Radomianie do pojedynku w hali Azoty podejdą po porażce, jaką ponieśli w ostatniej serii gier, przegrywając na własnym terenie z Mistrzem Polski - Jastrzębskim Węglem. Pozostałe wyniki meczów w 21. kolejce PlusLigi, sprawiły że Wojskowi którzy zajmują ostatnie miejsce w tabeli, do przedostatniej lokaty dającego utrzymanie w PlusLidze, tracą już osiem punktów. 

Mecz 22.kolejki: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Enea Czarni Radom, rozegrany zostanie w piątek (16 lutego) o godzinie 20:30 w hali sportowej Azoty w Kędzierzynie-Koźlu. Spotkanie transmitowane będzie przez telewizję Polsat Sport.