Enea Czarni Radom zagrają w stolicy Polski

W środę (24 stycznia) siatkarze Enea Czarnych Radom rozegrają 18. kolejkę gier w rozgrywkach PlusLigi mężczyzn. Tym razem zespół Waldo Kantora zagra w Arenie Ursynów w Warszawie, a ich przeciwnikiem będzie miejscowy Projekt Warszawa. Mecz zaplanowany został na godzinę 21:00 i transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport.Przed drużyną Enea Czarnych Radom kolejny ligowy pojedynek. Po spotkaniu na terenie Trefla Gdańsk, teraz przed zespołem Waldo Kantora, kolejny wyjazdowy mecz. Tym razem WKS zagra z Projektem Warszawa.

Zespół ze stolicy Polski rozgrywa obecnie jeden z najlepszych sezonów w ostatnich latach. Podopieczni trenera Piotra Grabana w dotychczasowych 17. kolejkach PlusLigi mężczyzn, sięgnęli po 14. zwycięstw i ponieśli tylko 3. porażki. Ten bilans meczów, daje łącznie 41. punktów, co przekłada się na trzecie miejsce w ligowej tabeli.Co więcej, Projekt znakomicie spisuje się na europejskich boiskach. Drużyna ze stolicy Polski wywalczyła awans do półfinału rozgrywek Challenge Cup. W walce o finał, zespół Piotra Grabana zagra z fińskich zespołem Akaa Volley. Dzięki wysokiemu miejscu w tabeli PlusLigi, siatkarze Projektu awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski. W walce o awans do Final Four krajowego pucharu, warszawianie zagrają z II-go ligowym zespołem CUK Anioły Toruń. 

Enea Czarni Radom do meczu w stolicy Polski przystąpią po przegranym pojedynku na terenie Trefla Gdańsk. Wojskowi wciąż zajmują ostatnie miejsce w ligowej stawce i aby myśleć o wydostaniu się ze strefy spadkowej, muszą zacząć punktować do tabeli PlusLigi. Oprócz meczu w Warszawie, Enea Czarni Radom w styczniu zagrają jeszcze jedno ligowe spotkanie. W poniedziałek (29 stycznia) Wojskowi w hali Radomskiego Centrum Sportu podejmą drużynę Ślepska Malow Suwałki. Mecz zaplanowany został na godzinę 20:30. 

Mecz Projekt Warszawa - Enea Czarni Radom, rozegrany zostanie w środę (24 stycznia) o godzinie 21:00 w Arenie Ursynów w Warszawie. Spotkanie transmitowane będzie przez telewizję Polsat Sport.

Zestaw par 18. kolejki PlusLigi mężczyzn:

PGE GiEK Skra Bełchatów - PSG Stal Nysa
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Indykpol AZS Olsztyn
Jastrzębski Węgiel - Exact Systems Hemarpol Częstochowa
Aluron CMC Warta Zawiercie - Asseco Resovia Rzeszów
Ślepsk Malow Suwałki - GKS Katowice
Projekt Warszawa - Enea Czarni Radom
Trefl Gdańsk - Barkom Kazhany Lwów
Bogdanka LUK Lublin - KGHM Cuprum Lubin