Enea Czarni Radom o ligowe punkty powalczą na terenie gdańskich lwów!

W sobotę (20 stycznia) siatkarze Enea Czarnych Radom rozegrają kolejny ligowy pojedynek w sezonie 2023/2024. Tym razem podopieczni Waldo Kantora pojadą do Gdańska, gdzie zmierzą się z miejscowym Treflem. Pojedynek Wojskowych z gdańskimi lwami zaplanowany został na godzinę 20:30 i transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport.

Przed drużyną Enea Czarnych Radom kolejne starcie w 2024 roku. Tym razem rywalem WKS-u będzie tegoroczny ćwierćfinalista Pucharu Polski - Trefl Gdańsk.

Drużyna z Gdańska to obecnie 6. zespół w tabeli PlusLigi mężczyzn. Podopieczni Igora Juricicia w rozegranych 16. kolejkach, zapisali na swoje konto 9. zwycięstw i ponieśli 7. porażek. Siatkarze Trefla w ostatnich trzech pojedynkach zanotowali bilans meczów 1-2. Gdańszczanie nowy rok rozpoczęli od porażki z beniaminkiem z Częstochowy, przegrywając na terenie Norwida w czterech setach. W następnej serii gier, Trefl w pełni zrehabilitował się własnym kibicom, triumfując w Ergo Arenie nad drużyną Asseco Resovii - zwycięstwo 3:1. W ostatniej kolejce z kolei zespół Igora Juricicia po tie-breaku uległ GKS-owi Katowice.

Radomianie z kolei do pojedynku w Ergo Arenie podejdą po dwóch porażkach z rzędu. W pierwszym meczu nowego roku, Wojskowi pokonali we własnej hali Barkom Kazhany Lwów 3:1. W następnych starciach nie zdołali zdobyć choćby seta. Zespół Waldo Kantora musiał uznać wyższość drużyny KGHM Cuprum Lubin oraz Bogdanki LUK Lublin.

Enea Czarni Radom obecnie plasują się na ostatnim miejscu w PlusLidze. Wojskowi, aby nadal realnie myśleć o wydostaniu się ze strefy spadkowej, muszą zapunktować do ligowej tabeli. Obecnie Enea Czarni do bezpiecznego miejsca, gwarantującego utrzymanie tracą pięć "oczek".

Mecz 17. kolejki PlusLigi mężczyzn: Trefl Gdańsk - Enea Czarni Radom, rozegrany zostanie 20 stycznia (sobota) o godzinie 20:30 w hali Ergo Arena w Gdańsku. Pojedynek transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport.