Cerrad Enea Czarni Radom na podium turnieju w Świdniku

Siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom zakończyli zmagania w kolejnym przedsezonowym turnieju. Podopieczni Jacka Nawrockiego podczas XVIII Memoriału Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik w meczu o trzecie miejsce pokonali gospodarzy 3:0. Pierwsze miejsce w zawodach zajął Projekt Warszawa, który w finale pokonał 3:2 zespół Trefla Gdańsk.Cerrad Enea Czarni Radom do meczu z gospodarzem podeszli bez Bartłomieja Lemańskiego, który dzień wcześniej podkręcił staw skokowy, a jego miejsce na środku siatki rozpoczął nominalny atakujący, Rafał Faryna. Wojskowi mecz o trzecie miejsce rozpoczęli bardzo efektownie, gdyż już na początku premierowej odsłony prowadzili przy zagrywce Sebastiana Wardy (4:0). W kolejnych wymianach Cerrad Enea Czarni Radom popisywali się dużą skutecznością na skrzydłach, a Wiktor Nowak umiejętnie rozprowadzał ataki pomiędzy swoich partnerów z boiska. Siatkarze Jacka Nawrockiego zbudowali sobie bardzo wysoką przewagę, która wynosiła siedem punktów (17:10). W końcówce partii gospodarze, po dobrych zagrywkach odrobili wprawdzie kilka "oczek", ale to Wojskowi mogli cieszyć się z triumfu w pierwszym secie - 25:21. W drugiej odsłonie spotkania Cerrad Enea Czarni mogli ponownie wznieść ręce w geście zwycięstwa. Radomianie wygrali kolejnego seta 25:20 i w całym meczu prowadzili już 2:0. W trzeciej partii zespół Jacka Nawrockiego postawił przysłowiową "kropkę nad i" wygrywając 25:15, a w całym spotkaniu 3:0.

Cerrad Enea Czarni Radom po zwycięstwie podczas turnieju w Lublinie, teraz sięgnęli po trzecie miejsce w zawodach w Świdniku. W meczu o pierwsze miejsce podczas Memoriału Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik, zmierzyły się kluby: Projektu Warszawa i Trefla Gdańsk. Po zaciętym spotkaniu lepsi okazali się siatkarze ze stolicy Polski, którzy wygrali w finale 3:2 i to oni triumfowali w całych zawodach.

Przed Cerrad Enea Czarnymi Radom dzień przerwy, by już we wtorek rozpocząć kolejny tydzień przygotowań, który zakończony zostanie kolejnymi meczami sparingowymi. W czwartek (8 września) Wojskowi pojadą do Bełchatowa, gdzie zmierzą się z PGE Skrą. Dzień później (9 września) w hali RCS w Radomiu przy ul. Struga 63, Cerrad Enea Czarni rozpoczną udział w Turnieju Partnerstwa Regionalnego Czarni 2022. Więcej informacji znajdą Państwo klikając w poniższą grafikę.
Wyniki XVIII Memoriału Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik:

3 września (sobota):
Cerrad Enea Czarni Radom – Projekt Warszawa 1:3
(25:21, 19:25, 19:25, 24:26)
Polski Cukier Avia Świdnik – Trefl Gdańsk 0:3
(22:25, 18:25, 21:25)

4 września (niedziela):
Mecz o 3. miejsce: Polski Cukier Avia Świdnik - Cerrad Enea Czarni Radom 0:3
(21:25, 20:25, 15:25)
Mecz o 1.miejsce: Projekt Warszawa - Trefl Gdańsk 3:2 
(22:25, 23:25, 25:18, 25:22, 15:12)

Klasyfikacja końcowa:
1. Projekt Warszawa
2. Trefl Gdańsk
3. Cerrad Enea Czarni Radom
4. Polski Cukier Avia Świdnik