Ogólnopolska Inauguracja Roku Szkolnego Siatkarskich Ośrodków Szkolnych!

Wraz z nowym rokiem szkolnym działalność wznawiają Siatkarskie Ośrodki Szkolne. 1 września w hali sportowej V LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta w Radomiu odbędzie się uroczysta Ogólnopolska Inauguracja Roku Szkolnego Siatkarskich Ośrodków Szkolnych!

Siatkarskie Ośrodki Szkolne to ogólnopolski programu, który finansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki, a wspiera i koordynuje Polski Związek Piłki Siatkowej. Projekt niewątpliwie prestiżowy, bo tego typu klasy tworzone są w renomowanych ośrodkach. Tylko przypomnieć, że w Radomiu SOS działa od początku istnienia projektu, czyli od 2012 roku. Obecnie w programie uczestniczy blisko 200 szkół z całej Polski!

Tegoroczna inauguracja przy okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego, odbędzie się w liceum Traugutta w Radomiu. Swój udział w imprezie zapowiedzieli już przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, władze miasta, parlamentarzyści oraz działacze tej dyscypliny sportu. Gospodarzami imprezy będą: dyrektor placówki Elżbieta Bartkiewicz, trenerzy pracujący z młodymi siatkarzami w V LO: Arkadiusz Sawiczyński, Andrzej Sitkowski, Łukasz Staniewski, Paweł Jakubiak, koordynator wojewódzki SOS: Dariusz Fryszkowski, nauczyciele oraz uczniowie ćwiczący w radomskim ośrodku. Początek inauguracji zaplanowano na godz. 10:30.

- To już dziesięć lat, jak mamy w Radomiu Siatkarski Ośrodek Szkolny. To nie był przypadek, że jeden z ośrodków został umiejscowiony w V LO. Traugutt zawsze słynął z tego, że jego absolwentami było i jest wielu późniejszych zawodowych siatkarzy. Choćby Robert Prygiel, Adrian Stańczak, Jakub Bucki, Jakub Wachnik i wielu innych. Obecnie już w klasach SOS, szkoła zapewnia wysoki poziom nauczania na danym poziomie edukacji oraz profesjonalne szkolenie z piłki siatkowej. Absolwenci SOS-u Radom często kontynuują przygodę w profesjonalnej siatkówce. Grają w klubach od II ligi do PlusLigi. Ośrodek stale współpracuje z Radomskim Centrum Siatkarskim "Czarni" - informują przedstawiciele radomskiej placówki.

Absolwenci SOS Radom, którzy aktualnie zajmują się wyczynowym uprawianiem siatkówki i reprezentują kluby szczebla centralnego:

Jan Firlej, Błażej Czarnecki, Konrad Machowicz, Jakub Rybicki, Bartłomiej Wójcik, Bartłomiej Sławiński, Maciej Nowowsiak, Kacper Wasilewski, Mateusz Laskowski, Krzysztof Kowalski, Piotr Skałbania, Michał Moniak, Karol Gęborys, Paweł Zdrojewski, Jakub Sadkowski, Jan Czubiński, Kacper Klepacz, Maciej Kowalski, Bartłomiej Grajper, Jakub Dembowski, Kacper Kędra.