Informacja w sprawie stanu zdrowia Mateusza Masłowskiego

W niedzielę (13 marca) siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom mierzyli się w ramach 23.kolejki PlusLigi z zespołem LUK Lublin. Na początku pierwszego seta z powodu problemów zdrowotnych z boiska zszedł podstawowy libero zespołu Wojskowych, Mateusz Masłowski.



W 23. Kolejce PlusLigi mężczyzn siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom mierzyli się w hali Radomskiego Centrum Sportu z zespołem LUK Lublin. Beniaminek wywiózł z terenu Wojskowych komplet punktów, triumfując po czterech partiach. W trakcie pierwszego seta Jakub Bednaruk zmuszony był wprowadzić na boisko Macieja Nowowsiaka, który zastąpił niedysponowanego Mateusza Masłowskiego.


- Po jednej z akcji poczułem ból z tyłu kolana w okolicach mięśnia dwugłowego. Dzień później stawiłem się na szczegółowych badaniach w Warszawie. Po wykonaniu rezonansu okazało się, że mechanicznie wszystko jest w porządku, a dolegliwości spowodowane są przeciążeniami mięśniowymi. Po konsultacji z lekarzem podjęliśmy wszystkie kroki by jak najszybciej wrócić do grania. Z dnia na dzień jest coraz lepiej i powoli wracam do trenowania z drużyną. – powiedział libero zespołu Cerrad Enea Czarnych Radom, Mateusz Masłowski.

Siatkarze Jakuba Bednaruka w piątek udadzą się do Nysy, gdzie w sobotę (19 marca) zmierzą się z miejscowym zespołem PSG Stalą. Mecz zaplanowany został na godzinę 20:30. Spotkanie transmitowane będzie przez telewizję Polsat Sport.