Cerrad Enea Czarni Radom pokonali na własnym terenie Trefl Gdańsk! (VIDEO)

Siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom przełamali serię porażek i sięgnęli po pierwszy triumf w sezonie 2021/2022! Wojskowi przed własną publicznością pokonali Trefl Gdańsk 3:1! Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został przyjmujący WKS-u, Paweł Rusin!

Siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom w ramach 4.kolejki PlusLigi, ponownie zameldowali się w hali MOSiR w Radomiu. Dla drużyny Jakuba Bednaruka sobotni (23 paździerdnika) pojedynek, był już trzecim przed własną publicznością w tym sezonie. W Radomiu zameldowała się drużyna Trefla Gdańsk.

Premierowa odsłona rozpoczęła się wspaniale dla ekipy Jakuba Bednaruka. Cerrad Enea Czarni Radom przystępowali do spotkania z gdańskimi Lwami, po serii trzech porażek z rzędu, a sobotnie widowisko sportowe rozpoczęło się od zwycięskiego seta 25:19. W drugiej odsłonie spotkania goście "podnieśli rękawice", zwyciężając 25:20. W trzeciej partii fani zgromadzenie w radomskiej hali MOSiR, śledzili z zapartym tchem to co działo się na parkiecie.

Radomianie wzorem pierwszego seta, bardzo skutecznie radzili sobie w elemencie przyjęcia, co dało dużo swobody w rozgrywaniu dla Michała Kędzierskiego. Cerrad Enea Czarni prowadzili już (18:12) i pewnie zmierzali ku zwycięstwu. Zespół Michała Winiarskiego nie złożył broni i doprowadził do remisu (20:20), a po punktowym bloku na Rafale Farynie, objęli prowadzenie (21:20). Wszystko jednak rozstrzygnęło się po niesłychanej walce na przewagi, z której zwycięsko wyszli gospodarze, którzy triumfowali 31:29.

W czwartej partii sobotniego spotkania, przysłowiową "kropkę nad i" postawili siatkarze Jakuba Bednaruka. Fani Wojskowych ponownie byli świadkami wyśmienitej, siatkarskiej rywalizacji na parkiecie. Rezultat kolejnego seta decydował się ponownie na przewagi, a w niej wygrali siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom 26:24, tym samym wygrywając całe spotkanie w hali MOSiR 3:1.

Cerrad Enea Czarni Radom od poniedziałku (25 października) rozpoczną przygotowania do kolejnego ligowego spotkania. Tym razem siatkarze Jakuba Bednaruka zmierzą się na wyjeździe ze Ślepskiem Malow Suwałki. Mecz zaplanowany został w sobotę (30 października) o godzinie 20:30 w Suwałki Arena. Spotkanie transmitowane będzie przez telewizję Polsat Sport.

Cerrad Enea Czarni Radom – Trefl Gdańsk 3:1 (25:19, 20:25, 31:29, 26:24)
MVP: Paweł Rusin (Cerrad Enea Czarni Radom)
Cerrad Enea Czarni Radom: Kędzierski (3), Lemański (13), Rusin (16), Warda (7), Berger (16), Faryna (18), Masłowski (libero) oraz Sadkowski, Gąsior (1), Firszt (1), Nowowsiak (libero), Santana
Trefl Gdańsk: Lipiński (18), Wlazły (13), Reichert (5), Kampa (1), Mordyl (3), Crer (10), Olenderek (libero) oraz Ciok, Kozub, Sasak (10), Łaba, Urbanowicz (4) i Mika (5)