Dziękujemy za sezon 2020/2021 - firma Lewiatan!

Kolejne podziękowania za wspólnie rozegrany sezon 2020/2021 w PlusLidze, kierujemy do naszego wieloletniego sponsora, firmy Lewiatan! Dziękujemy, że gramy w jednej drużynie!
Polska Sieć Handlowa Lewiatan powstała w 1994 roku jako organizacja zrzeszająca kupców, prowadzących działalność handlową.
Za główny cel postawiła sobie budowę zintegrowanej detalicznej sieci sklepów spożywczych, która stanie się największą siecią handlową działającą w systemie franczyzowym i która będzie w stanie bronić jej uczestników przed konkurencją ze strony zewnętrznych sieci handlowych. Cel ten jest sukcesywnie realizowany. 

Dziś sieć Lewiatan liczy ponad 3200 placówek handlowych prowadzonych przez 2100 niezależnych przedsiębiorców. Łączne obroty Lewiatana w 2020 r. przekroczyły 14,2 mld zł, co plasuje Sieć w ścisłej czołówce organizacji handlowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.


Nazwa "Lewiatan" inspirowana była działającą w okresie międzywojennym organizacją zrzeszeń gospodarczych – Centralnym Związkiem Polskiego Przemysłu, Górnictwa, Handlu i Finansów Lewiatan, która reprezentowała polski przemysł wobec władz państwowych i wniosła olbrzymi wkład w rozwój naszego kraju. Polska Sieć Handlowa Lewiatan powstała w 1994 r., aby wzorując się na tej organizacji, zrzeszać polskich przedsiębiorców prowadzących działalność handlową oraz chronić ich interesy przed masowo wkraczającymi wówczas na polski rynek zewnętrznymi sieciami i koncernami handlowymi, zapewniając rodzimym handlowcom możliwość dalszego funkcjonowania i rozwoju.