Przełamanie w Katowicach! Cerrad Enea Czarni Radom powalczą o 11.miejsce na koniec sezonu (VIDEO)

Siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom w ostatniej kolejce PlusLigi, wreszcie sięgnęli po upragnione zwycięstwo. W Katowicach zespół Wojskowych przegrywał już 2:0, ale podopieczni Dimy Skoryy odwrócili losy pojedynku i zwyciężyli po tie-breaku! Dzięki wygranej z GKS-em, Cerrad Enea Czarni Radom "uciekli" z 13. miejsca w lidze i na koniec sezonu 2020/2021 powalczą o 11. lokatę w PlusLidze.

Obie drużyny do sobotniego, ostatniego pojedynku w rundzie zasadniczej sezonu 2020/2021 podeszli w "odmienionych" składach. Gospodarze mecz rozpoczęli "drugą szóstką", a w szeregach Cerrad Enea Czarnych Radom mogliśmy zobaczyć od pierwszych minut Bartosza Zrajkowskiego oraz Artura Pasińskiego.

Starcie w hali sportowej w Szopienicach lepiej rozpoczęło się dla zespołu gospodarzy. To GKS Katowice jako pierwszy w tym pojedynku mógł unieść ręce w geście radości. Premierowa odsłona meczu zakończyła się zwycięstwem zawodników Grzegorza Słabego 25:21.  W drugim secie spotkania mieliśmy więcej emocji. Radomianie podrażnieni porażką w pierwszej partii w kolejnej odsłonie meczu wyraźnie "zaatakowali" swojego przeciwnika, wychodząc na prowadzenie (13:9). Gospodarze nie zamierzali składać broni w tym secie i po emocjonującej końcówce doprowadzili do walki na przewagi (24:24). Więcej spokoju, a przede wszystkim skuteczności zachowali siatkarze Grzegorza Słabego, wygrywając 26:24 i obejmując w całym pojedynku prowadzenie 2:0.

Dwa kolejne sety pokazały zespół Wojskowych, jakich fani chcieli oglądać przez całe rozgrywki. Cerrad Enea Czarni Radom zaskakiwali swojego przeciwnika coraz lepszą zagrywką, a na lidera zespołu zaczął wyrastać Dawid Konarski. Wojskowi w trzeciej odsłonie meczu "wrócili do gry" o zwycięstwo. Zespół Dimy Skoryy wygrał tego seta 25:17. W kolejnej partii Cerrad Enea Czarni Radom nie zwalniali tempa. Sztab trenerski gospodarzy dokonywał wielu zmian w składzie, jednak nie dało to pożądanych efektów. Wojskowi znów wysoko triumfowali - 25:18, doprowadzając tym samym do piątego seta.

W tie-breaku Cerrad Enea Czarni Radom kontynuowali swoją coraz lepszą dyspozycję. Wojskowi "poszli za ciosem", a gospodarze nie znaleźli skutecznej recepty, by przeciwstawić się drużynie z Radomia, przegrywając w decydującym secie 15:9, a w całym pojedynku 3:2. Najbardziej wartościowym graczem meczu wybrany został atakujący zespołu WKS-u, Dawid Konarski.

Dzięki wygranej w Katowicach, Cerrad Enea Czarni Radom awansowali na 12. miejsce w tabeli PlusLigi. Wojskowi zakończyli zmagania w rundzie zasadniczej i w fazie play-off powalczą z zespołem Cuprum Lubin. Stawką dwumeczu będzie 11. miejsce na koniec rozgrywek 2020/2021.

GKS Katowice – Cerrad Enea Czarni Radom 2:3 (25:21, 26:24, 17:25, 18:25, 9:15)
MVP: Dawid Konarski (Cerrad Enea Czarni Radom)
GKS Katowice: Szymański (12), Musiał (22), Stolc (13), Nowosielski (1), Kohut (10), Drzazga (4), Ogórek (libero) oraz Nowakowski (1), Buchowski, Firlej  i Kwasowski (1)
Cerrad Enea Czarni Radom: Ostrowski (9), Konarski (27), Josifow (10), Zrajkowski (1), Pasiński (13), Sander (3), Masłowski (libero) oraz Gąsior i Firszt (9)