Trzysetowy pojedynek Wojskowych w hali Podpromie

W ramach 18. kolejki PlusLigi siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom wybrali się do Rzeszowa, gdzie w hali Podpromie zmierzyli się z miejscową Asseco Resovią Rzeszów. Podopieczni Roberta Prygla stoczyli z gospodarzami trzysetowy pojedynek, który zakończył się triumfem zespołu Alberto Giulianiego. MVP meczu wybrany został atakujący Asseco Resovii Rzeszów, Karol Butryn.

Starcie w hali Podpromie lepiej rozpoczęli gospodarze. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów już od pierwszych piłek pojedynku, skutecznie zbudowali kilku punktową przewagę. Rozgrywający Fabian Drzyzga dzięki bardzo dobremu przyjęciu w drużynie, mógł swobodnie rozprowadzać ataki pomiędzy swoich kolegów. Po stronie Cerrad Enea Czarnych Radom prym w ataku wiedli z kolei Brenden Sander oraz Dawid Konarski.

Wojskowi przez całą premierową partię musieli "gonić" wynik. Przy stanie (21:17) dla Asseco Resovii Rzeszów, wydawało się że gospodarze pewnie idą po zwycięstwo w pierwszym secie. Podopieczni Roberta Prygla nie "złożyli broni" i dzięki kolejnym punktowym atakom Dawida Konarskiego, Brendena Sandera oraz skutecznym zagrywkom Viktora Yosifova doprowadzili do wyniku (23:22). Chwilę później Asseco Resovia Rzeszów miała pierwszą piłkę setową (24:23), ale grę na przewagi zapewnił po swoim ataku Brenden Sander (24:24). Więcej spokoju w swojej grze oraz skuteczności zachowali jednak siatkarze Asseco Resovii Rzeszów, którzy triumfowali 32:30.

Drugi set rozpoczął się od wyrównanej walki, ale to zespół WKS-u zbudował dwupunktową przewagę. Przy wyniku (8:8), najpierw swojej szansy na środku siatki nie zmarnował Viktor Yosifov, a w kolejnych wymianach w ataku pomylił się Jeffrey Jendryk i Cerrad Enea Czarni Radom prowadzili (10:8). Przewaga Wojskowych została szybko zniwelowana i w decydującym momencie partii rezultat wskazywał remis (18:18). Chwilę później swoich ataków nie skończyli Jeffrey Jendryk oraz Klemen Cebulj i Wojskowi znów mieli dwa punkty przewagi (20:18). Niestety przy prowadzeniu Cerrad Enea Czarnych Radom (22:20), podopieczni Roberta Prygla nie potrafili skutecznie zakończyć swoich ataków w pierwszej akcji, tracąc pięć punktów w jednym ustawieniu. Asseco Resovia Rzeszów wygrała drugą odsłonę 25:22 i w całym spotkaniu prowadziła już 2:0.

Trzeci set, jak później się okazało był ostatnią partią w niedzielny wieczór w hali Podpromie w Rzeszowie. Cerrad Enea Czarni Radom mimo ogromnej woli walki nie zdołali odwrócić losów spotkania, przegrywając trzeciego seta 25:20, a cały mecz 3:0. Najlepszym siatkarzem wybrany został atakujący gospodarzy, Karol Butryn.

Cerrad Enea Czarni Radom zanotowali w obecnym sezonie 10. porażkę. Podopieczni Roberta Prygla będą mieli jednak szybką szansę na zrehabilitowanie się za porażkę w Rzeszowie. Już 23 grudnia czeka ich pojedynek z Aluron CMC Wartą Zawiercie. Pojedynek rozegrany zostanie w hali MOSiR o godzinie 20:30 i transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport.

Asseco Resovia Rzeszów – Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (32:30, 25:22, 25:20)
MVP: Karol Butryn (Asseco Resovia Rzeszów)
Asseco Resovia Rzeszów: Drzyzga (1), Buszek (9), Jendryk (9), Cebulj (17), Butryn (19), Tammemaa (7), Potera (libero) oraz Mariański (libero), Parodi i Domagała
Cerrad Enea Czarni Radom: Ostrowski (3), Kędzierski, Konarski (16), Loh (12), Josifow (11), Sander (9), Masłowski (libero) oraz Nowowsiak (libero), Gąsior (4), Zrajkowski, Pasiński i Firszt (2)