Wojskowi odrabiają zaległości. Cerrad Enea Czarni Radom zagrają z MKS-em Będzin

Cerrad Enea Czarni Radom 3 grudnia rozegrają zaległe spotkanie 8. kolejki PlusLigi. Wojskowi zmierzą się na wyjeździe z MKS-em Będzin. Podopieczni Roberta Prygla w hali HWS w Sosnowcu będą chcieli wrócić na ścieżkę zwycięstw. Mecz zaplanowany został na godzinę 17:30. Pojedynek transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport.Starcie w hali sportowej w Sosnowcu zapowiada się niezwykle emocjonująco. Cerrad Enea Czarni Radom w zaległej 8. kolejki PlusLigi zagrają z MKS-em Będzin. Oba zespoły chcą za wszelką cenę ponownie zasmakować zwycięstwa w PlusLidze. Podopieczni Roberta Prygla bez triumfu pozostają od czterech ostatnich pojedynków, przegrywając bez zdobyczy punktowej z Jastrzębskim Węglem, GKS-em Katowice, Indykpol AZS-em Olsztyn oraz Treflem Gdańsk. MKS Będzin z kolei musiał w ostatnim czasie uznać wyższość Ślepska Malow Suwałki, PGE Skry Bełchatów, Indykpol AZS-u Olsztyn oraz Vervy Warszawa Orlen Paliwa. 

Zespół Jakuba Bednaruka to obecnie ostatnia drużyna w tabeli. MKS na swoim koncie zapisał 2. zwycięstwa i 10. porażek. Sytuacja Cerrad Enea Czarnych Radom jest również poniżej oczekiwań. Drużyna Roberta Prygla z bilansem 4. zwycięstw i 9. porażek zajmuje z dorobkiem 12. punktów, jedenaste miejsce w tabeli. Głównym dostarczycielem punktów w zespole MKS-u Będzin jest Rafał Faryna. Wychowanek RCS Czarnych Radom w obecnym sezonie PlusLigi jest liderem swojego zespołu, będąc jednocześnie trzecim, najlepiej punktującym siatkarzem w PlusLidze. Atakujący MKS-u zapisał na swoje aż 197 punktów. 

Dla obu drużyn zwycięstwo w hali sportowej w Sosnowcu da "dodatkowy oddech". Wprawdzie do zakończenia rundy zasadniczej w PlusLidze pozostało jeszcze dużo kolejek, to już teraz żadna z drużyn nie chce "tracić" punktów, które mogą mieć wielkie znaczenie dla MKS-u w walce o wyjście ze stref spadkowej, a dla Wojskowych o dalszą grę w walce o play-off. 

Mecz MKS Będzin - Cerrad Enea Czarni Radom w ramach 8. kolejki PlusLigi, rozegrane zostanie 3. grudnia o godzinie 17:30 w Hali Widowiskowo Sportowej w Sosnowcu. Pojedynek transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport.