Wojskowi inaugurują rundę rewanżową. Na początek mecz w Olsztynie!

W niedzielę (22 listopada) Cerrad Enea Czarni Radom zainaugurują rundę rewanżową w sezonie 2020/2021. Podopieczni Roberta Prygla zameldują się w hali Urania w Olsztynie, a ich rywalem będzie miejscowy Indykpol AZS. W pierwszym starciu obu drużyn po tie-breaku wygrali Wojskowi. Mecz transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport.Cerrad Enea Czarni Radom w niedzielę 22 listopada zagrają na wyjeździe z Indykpol AZS-em Olsztyn. Podopieczni Roberta Prygla w ostatnich tygodniach musieli dwukrotnie uznać wyższość swoich przeciwników. Najpierw Wojskowi przegrali na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem. Tydzień później Cerrad Enea Czarni Radom podejmowali na własnym boisku GKS Katowice. Drużyna prowadzona przez Grzegorza Słabego wygrała w Radomiu 3:0 i wywiozła komplet punktów.

- Jestem bardzo rozgoryczony tak dotkliwą porażką. Bardzo martwi mnie ta porażka, ale przede wszystkim styl. Owszem, przeciwnik zagrał dobrą siatkówkę, ale to nie byli Cerrad Enea Czarni Radom, których widywaliśmy już w tym sezonie. - powiedział po ostatnim pojedynku trener Robert Prygiel. 

Wojskowi w niedzielę staną zatem przed szansą na rehabilitację i kolejną zdobycz punktów w sezonie 2020/2021. Zadanie nie będzie jednak należeć do najłatwiejszych. Rywalem będzie na wyjeździe zespół z Olsztyna. Indykpol AZS powoli odrabia zaległości, po przekładanych meczach z powodu koronawirusa. W ostatnim pojedynku z MKS-em Będzin, Olsztynianie ograli swojego przeciwnika 3:0, a w ostatnim secie zwyciężyli 25:7. 

- Musimy zagrać całkiem inne zawody. Musimy przygotować się do najbliższego starcia mentalnie i zagrać zupełnie inny mecz niż z Katowicami. Najbliższy tydzień musimy przepracować bardzo solidnie. - powiedział po przegranym meczu z GKS-em Katowice, Michał Kędzierski. 

Radomianie obecnie z bilansem 4. zwycięstw i 7. porażek plasują się na 10. miejscu w tabeli. Indykpol AZS Olsztyn z kolei rozegrał 9. meczów i zanotował 3. zwycięstwa i 6. porażek. Olsztynianie zajmują obecnie 11. pozycję w tabeli PlusLigi i tracą do Wojskowych trzy punkty.  

Zestaw par 14. kolejki PlusLigi mężczyzn - sezon 2020/2021

GKS Katowice - Ślepsk Malow Suwałki
Indykpol AZS Olsztyn - Cerrad Enea Czarni Radom
Trefl Gdańsk - Asseco Resovia Rzeszów
PGE Skra Bełchatów - Cuprum Lubin
Verva Warszaw Orlen Paliwa - MKS Będzin
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Stal Nysa 

Jastrzębski Węgiel - Aluron CMC Warta Zawiercie - mecz przełożony