Libero Cerrad Enea Czarnych Radom na zgrupowaniu reprezentacji Polski

- Jak miło i sympatycznie jest wrócić do Spały - mówi drugi trener kadry juniorów Maciej Zendeł. 20 lipca zawodnicy rozpoczęli w miejscowym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS przygotowania do tegorocznych mistrzostw Europy U20. W składzie biało-czerwonych jest libero Cerrad Enea Czarnych Radom, Maciej Nowowsiak.


- Pierwsze zajęcia na tym zgrupowaniu są wprowadzeniem do późniejszych treningów. Kadrowicze spędzili ostatnie tygodnie w klubach, niektórzy grali w Dębicy w mistrzostwach Polski, a Bartosz Gomułka został MVP tego czempionatu. Są więc na różnym etapie wytrenowania - powiedział Maciej Zendeł. Większość Kadry U20 stanowią absolwenci lub uczniowie III klasy Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Kadra Polski U20 przygotowuje się do mistrzostw Europy. W rankingu kontynentalnym zajmuje 2.miejsce i do czempionatu awansowała bez najmniejszych problemów. ME rozegrane zostaną od 28 sierpnia do 5 września w Brnie.

Brno mile wspominają starsze roczniki polskich siatkarzy. Urodzeni w 1995 roku zdobyli tam srebrny medal mistrzostw Europy juniorów, a w zespole prowadzonym przez Jacka Nawrockiego grali m.in.Aleksander Śliwka, Artur Szalpuk i Rafał Szymura. Przed trzema laty podopieczni Sebastian Pawlika i Macieja Zendeła we wspaniałym stylu sięgnęli tam po złoto czempionatu globu juniorów.

Na 28 i 29 lipca w Spale zaplanowane zostały mecze sparingowe juniorów z kadrą juniorów młodszych trenera Michała Bąkiewicza.

Kadra juniorów na zgrupowanie w Spale:

Jakub Durski - rozgrywający
Igor Gnieckii - rozgrywający

Bartosz Gomułka - atakujący
Krystian Walczak - atakujący
Dawid Dulski - atakujący

Dominik Kramczyński - środkowy
Adrian Markiewicz - środkowy
Jakub Strulak - środkowy
Michał Kozłowski - środkowy

Michał Nowakowski - przyjmujący
Mateusz Borkowski - przyjmujący
Mikołaj Tataruch - przyjmujący
Jakub Czyżowski - przyjmujący
Michał Ciok - przyjmujący

Jakub Dereń - libero
Maciej Nowowsiak - libero

Sztab szkoleniowo-medyczny:

Sebastian Pawlik - trener
Maciej Zendeł - II trener
Maciej Bartodziejski - asystent trenera
Krzysztof Kurzdym - asystent trenera
Marcin Pilecki - fizjoterapeuta
Maciej Michalik - trener przygotowania fizycznego
Michał Adamczewski - trener przygotowania fizycznego
Kamil Nalepka - statystyk
Leon Bartman - kierownik reprezentacji