Cerrad Enea Czarni Radom zainaugurowali przygotowania do nowego sezonu! (VIDEO)

Siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu w PlusLidze! Pierwszą jednostkę treningową podopieczni Roberta Prygla odbyli w siłowni Platinium Fitness Radom. Nie zabrakło również corocznej gry w piłkę nożną oraz spotkania z pracownikami klubu.Cerrad Enea Czarni Radom oficjalnie zakończyli okres wakacji. W poniedziałek (6 lipca) drużyna Wojskowych stawiła się na pierwszych wspólnych zajęciach. Miejscem inauguracji przygotowań była siłownia Platinium Fitness Radom.

- Zaczęliśmy przygotowania dużo wcześniej niż jak dotychczas. Spowodowane jest to oczywiście pandemią. Dziś odbyliśmy pierwszy wspólny trening, ale od trzech tygodni zawodnicy trenowali już indywidualnie pod okiem trenera przygotowania fizycznego Kuby Szyszki - mówi Robert Prygiel, trener Cerrad Enea Czarnych Radom. 


Podczas premierowego treningu zabrakło trzech siatkarzy z pierwszego zespołu: Dawida Konarskiego, który przebywa z kadrą narodową w Spale, Lucasa Edurado Loha, który przebywa w Radomiu na 2 tygodniowej kwarantannie po przylocie z Brazylii oraz Brendena Sandera, który jeszcze przebywa w USA. Do pierwszej drużyny włączeni zostali siatkarze z RCS Czarnych Radom: Bartek Sławiński, Piotr Skałbania, Kacper Klepacz oraz Kuba Sadkowski.

- Chcemy najbardziej wybijającym się zawodnikom z RCS-u dać szansę i przede wszystkim mieć ich na oku i patrzeć jak się rozwijają. W ubiegłym sezonie również paru młodych zawodników z nami trenowało - dodaje Robert Prygiel. 

Bazą treningową Cerrad Enea Czarnych Radom będzie hala sportowa MOSiR Radom, siłownia Platinium Fitness Radom oraz stadion lekkoatletyczny i boiska do siatkówki plażowej na Borkach. Drużyna Wojskowych w pierwszym etapie będzie pracować dwa razy dziennie.

- Zaczynamy od treningów dwa razy dziennie, od poniedziałku do piątku. W pierwszym etapie dużo przygotowania czeka nas dużo pracy nad siłą, motoryką, mocą i techniką indywidualną. Wykorzystamy nasze obiekty, będziemy trenować w siłowni, hali czy na boiskach do siatkówki plażowej na Borkach. - dodaje szkoleniowiec Cerrad Enea Czarnych Radom.


Po treningu w Platinium Fitness Radom drużyna rozegrała wewnętrzną gierkę w piłkę nożną. Poniedziałek Cerrad Enea Czarni Radom zakończyli wspólnym treningiem z władzami oraz pracownikami radomskiego klubu.