
Michał Ruciak opuszcza drużynę Cerrad Enea Czarnych Radom
- 2400
- Adam Kurasiewicz
Po rozgrywkach 2019/2020 drużynę Cerrad Enea Czarnych Radom opuszcza Michał Ruciak. 36-letni libero, w klubie Wojskowych spędził dwa sezony. W barwach zespołu Cerrad Enea Czarnych Radom rekordzista pod względem występów w PlusLidze, rozegrał 51 meczów.
Michał Ruciak po sezonie 2019/2020 żegna się z drużyną Cerrad Enea Czarnych Radom. Popularny „Rucio” w radomskim klubie spędził dwa sezony, sięgając w sezonie 2018/2019 po 5. miejsce w PlusLidze, a rok później po 7. miejsce (rozgrywki 2019/2020)
Michał Ruciak do drużyny WKS-u przeniósł się po dwóch sezonach spędzonych w Szczecinie. Wówczas Michał Ruciak zmienił swoją pozycję z przyjmującego na libero. W debiutanckim sezonie w barwach radomskiego zespołu zaliczył 30 meczów, będąc 2. najlepszym przyjmującym drużyny (skuteczność 47%).
W ostatnim sezonie Michał Ruciak poprawił swoje notowania. „Rucio” w rozgrywkach 2019/2020 rozegrał w barwach Cerrad Enea Czarnych Radom 21 meczów i zanotował skuteczność w przyjęciu na poziomie 58%, co uczyniło go najlepszym zawodnikiem w tym elemencie w zespole i jednocześnie 4. przyjmującym w całej PlusLidze.
Warto również wspomnieć, że w barwach Cerrad Enea Czarnych Radom rozegrał 500. mecz w PlusLidze, będąc rekordzistą pod względem występów w Polskiej Lidze Siatkówki. Łącznie na swoim koncie Michał Ruciak ma 514. rozegranych meczów w PlusLidze oraz 51. spotkań w zespole Cerrad Enea Czarnych Radom.
Dziękujemy Ci Michał za wspaniałe dwa sezony w Radomiu! Dziękujemy, za każdy mecz w koszulce drużyny Wojskowych. Życzymy Ci dużo zdrowia i do zobaczenia!
Wcześniej z drużyną Cerrad Enea Czarnych Radom pożegnali się: Dejan Vincić, Karol Butryn oraz Wojciech Włodarczyk.
Tweet
Polub nas na FB!
Śledź nas na Twitterze!
Jesteśmy na instagramie!
Tabela
Pozycja | M | P |
---|---|---|
![]() ChKS CHEŁM |
28 | 74 |
![]() LECHIA TOMASZÓW MAZOWIECKI |
28 | 54 |
![]() BBTS BIELSKO-BIAŁA |
28 | 52 |
![]() WKS CZARNI RADOM |
28 | 52 |
![]() KPS SIEDLCE |
28 | 49 |
![]() KKS MICKIEWICZ KLUCZBORK |
28 | 48 |
![]() BKS VISŁA PROLINE BYDGOSZCZ |
28 | 47 |
![]() MCKIS JAWORZNO |
28 | 47 |
![]() PZL LEONARDO AVIA ŚWIDNIK |
28 | 42 |
![]() ASTRA NOWA SÓL |
28 | 41 |
CUK ANIOŁY TORUŃ |
28 | 38 |
![]() REA BAS BIAŁYSTOK |
28 | 35 |
![]() AZS AGH KRAKÓW |
28 | 30 |
![]() SMS PZPS I SPAŁA |
28 | 12 |
Olimpia Sulęcin |
27 | 9 |
Najchętniej czytacie
Najciekawsze artykuły
-
Aktualności
Za nami Turniej w ramach Siatkarskiej Akademii Pokoleń 😎💪
W rywalizacji wzięło udział 15 drużyn.Turniej przyniósł uczestnikom wiele radości.P... -
Aktualności
🔥 12. ZWYCIĘSTWO Z RZĘDU! 🔥
Kończymy fazę zasadniczą w wielkim stylu! ✅ W ostatnim meczu pokonujemy drużynę Ast... -
Aktualności
🏐 Siatkarska Akademia Pokoleń w Wolanowie! 🏐
26 marca w Wolanowie odbył się kolejny turniej w ramach Siatkarskiej Akademii Pokoleń, ... -
Aktualności
🔥 Nie milkną echa wczorajszego siatkarskiego thrillera! 🔥
WKS Czarni Radom po raz kolejny pokazali charakter i wolę walki! Wczorajsze starcie z BBT...
-
Aktualności
Zwycięstwo w Lubinie okupione kontuzjami
Problemy zdrowotne nie opuszczają drużyny Cerrad Czarnych Radom w tym sezonie. Od począ... -
Aktualności
Mistrz Europy na pokładzie Cerrad Czarnych Radom!
Maksim Żygałow dołącza do klubu Cerrad Czarnych Radom! Nowy atakujący przychodzi do R... -
Aktualności
Zmiana w sztabie trenerskim Cerrad Czarnych Radom
Zmiana na stanowisku trenera przygotowania fizycznego w sztabie drużyny Cerrad Czarnych R... -
Aktualności
Pojedynek Cerrad Czarnych Radom na stadionie MOSiR-u!
Siatkarze Cerrad Czarnych Radom są na ostatniej prostej, do zakończenia rundy zasadnicze...