PlusLiga: Odmrażanie siatkówki z publicznością!

W trakcie czwartkowego spotkania Premiera Mateusza Morawieckiego z wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej i członkiem prezydium PKOl Ryszardem Czarneckim przedstawiono dalsze plany „odmrażania” imprez sportowych w naszym kraju. Brzmią one bardzo dobrze dla kibiców siatkówki, dając nadzieję na najbliższe miesiące.Jak informuje wiceprezes PZPS, padła niezwykle ważna deklaracja o „odmrażaniu” imprez sportowych halowych z udziałem publiczności, oczywiście stanie się to w odpowiednim czasie. Tak czy inaczej to pierwsza zapowiedź tego, że także do sportów halowych może powrócić najważniejsza obok samej rywalizacji – kibicowska atmosfera święta na trybunach. Przypomnijmy, że PlusLiga planuje startować na początku września tego roku z sezonem 2020/2021, chwilę później start zaplanowały siatkarki TAURON Ligi czy siatkarze KRISPOL 1. ligi Mężczyzn, czyli rozgrywki prowadzone przez Polską Ligę Siatkówki. Start z kibicami na trybunach byłby wymarzonym prezentem z okazji 20-lecia zawodowej ligi męskiej i 15-lecia zawodowych rogrywek pań, które obchodzimy w tym roku.

W informacji przedstawionej przez wiceprezesa Czarneckiego czytamy także: „Polski sport oczekuje na powrót do normalności. Nasze służby medyczne i sanitarne, wysiłki rządu oraz wspaniała samodyscyplina i zdrowy rozsądek polskiego społeczeństwa powodują, że otwierają się realne szanse na stopniowe dopuszczanie publiczności do obserwowania „na żywo” imprez sportowych.

Wiceprezes Czarnecki podziękował także w imieniu środowiska prezesowi rady Ministrów za systematyczne wsparcie polskiego sportu, w tym siatkówki. czego wyrazem było choćby przekazanie 15 milionów złotych na rozwój tej dyscypliny sportu oraz na nagrody dla siatkarzy po zdobyciu przez nich, po raz drugi z rzędu, tytułu mistrza świata.

W spotkaniu rozmawiano oczywiście także o pozostałych sportach zespołowych oraz indywidualnych, jak piłka nożna, żużel, koszykówka, które od lat w Polsce gromadzą liczne widownie.