Przed nami kolejne posiedzenie Rady Nadzorczej Polskiej Ligi Siatkówki

W czwartek 30 kwietnia odbędzie się wideokonferencja z prezesami wszystkich klubów PlusLigi. Poruszane będą najistotniejsze kwestie dotyczące sezonu 2020/2021 w Lidze Mistrzów Świata.

Przed konferencją z szefami czternastu klubów PlusLigi dojdzie także do wideo posiedzenia Rady Nadzorczej Polskiej Ligi Siatkówki.

– Pracujemy w wyjątkowych okolicznościach, z którymi dotąd nie zmagał się nie tylko świat sportu – mówi Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. – Cały czas jesteśmy w kontakcie z naszymi udziałowcami, Polskim Związkiem Piłki Siatkowej oraz przedstawicielami innych związków sportowych i władz państwowych, staramy się reagować na wyzwania, które przed nami wszystkimi niesie epidemia koronawirusa. Chcemy być dobrze poinformowani i chcemy, by wszystkie potrzebne wiadomości docierały do naszego środowiska, dlatego taka forma kontaktu i podsumowań będzie cykliczna – dodaje prezes.

W trakcie czwartkowego spotkani głównymi tematami rozmów ma być m.in. omówienie startu rozgrywek – już w styczniu 2020 roku kluby otrzymały kalendarz rozgrywek na sezon 2020/2021, zakładający start meczem o Superpuchar 19 września, i pierwszą kolejkę od 26 września. Dodatkowo poruszony zostanie temat letniej ligi – nowego pomysłu PLS na plażowe granie w klubowych barwach  w sierpniu 2020. Prezesi mają także porozmawiać o zasadach przyznawania licencji na najbliższy sezon.

Analogiczne wideokonferencje odbędą się wkrótce z prezesami wszystkich klubów Ligi Siatkówki Kobiet oraz KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. W ich trakcie poruszane będą także tematy związane ze startem nowych sezonów w obu ligach.