Akademicy z Olsztyna lepsi w hali MOSiR od Cerrad Enea Czarnych Radom

Przy pustych trybunach rozegrany został pojedynek Cerrad Enea Czarnych Radom z Indykpol AZS-em Olsztyn. Zespół Roberta Prygla nie zdołał zapunktować w starciu z akademikami z Olsztyna. Drużyna Daniela Castelaniego wygrała 3:1 i zapisała na swoje konto 11. zwycięstwo w tym sezonie PlusLigi. MVP meczu wybrany został Jan Hadrava.

W zaległej 14. kolejce PlusLigi, Cerrad Enea Czarni Radom podejmowali na własnym boisku zespół Indykpol AZS-u Olsztyn. Spotkanie z powodu panującego koronawirusa w Polsce, odbywało się bez udziału publiczności.

Pojedynek w hali MOSiR-u lepiej rozpoczął się dla zespołu Daniela Castelaniego. Indykpol AZS szybko jako pierwszy zbudował kilkupunktową przewagę, która pozwoliła gościom prowadzić spokojną grę (16:12). W premierowej odsłonie skutecznym akcjami po stronie akademików popisywali się Jan Hadrava oraz Wojciech Żaliński. Mimo wysokiego prowadzenia olsztyńskiego zespołu, gospodarze odrobili straty do swojego rywala, obronili piłkę setową i doprowadzili do walki na przewagi (24:24). Więcej zimnej krwi zachowali goście, którzy wygrali 26:24.

W drugiej odsłonie zaległego pojedynku z 14. kolejki, to Cerrad Enea Czarni Radom mieli więcej powodów do zadowolenia. Podopieczni Roberta Prygla wyrówanli stan rywalizacji. Coraz lepsza skuteczność w ataku Karola Butryna podparta była punktami zdobywanymi przez Alena Pajenka i Michała Ostrowskiego. Obaj środkowi wykorzystywali każdą nadarzającą się okazję w ataku. Wojskowi triumfowali w drugiej partii 25:20 i w całym spotkaniu mieliśmy wynik 1:1 w setach.

Niestety jak się później okazało, był to pierwszy i ostatni set zdobyty przez gospodarzy. Indykpol AZS Olsztyn triumfował w trzeciej odsłonie 25:20, a w czwartym secie 25:23, pieczętując zwycięstwo w hali MOSiR w Radomiu 3:1. Najlepszym zawodnikiem pojedynku wybrany został atakujący gości, Jan Hadrava.

Radomianie nie mają za dużo czasu na rozpamiętywanie pojedynku z Indykpol AZS Olsztyn. Już za 4 dni ponownie zameldują się w hali MOSiR. Wówczas zmierzą się w zaległym ligowym pojedynku z Aluron Virtu CMC Zawiercie. Pojedynek ponownie będzie rozgrywany bez publiczności.

Cerrad Enea Czarni Radom - Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (24:26, 25:20, 20:25, 23:25)