Historyczne zwycięstwo Cerrad Enea Czarnych Radom! Wojskowi lepsi na terenie Jastrzębskiego Węgla! (VIDEO)

Cerrad Enea Czarni Radom z trzecim zwycięstwem z rzędu! Wojskowi po wygranych meczach z Asseco Resovią Rzeszów oraz VERVĄ Warszawa Orlen Paliwa, w sobotę (22 lutego) wywalczyli kolejne trzy punkty! Drużyna Roberta Prygla pokonała pierwszy raz w historii Jastrzębski Węgiel na jego terenie! MVP meczu wybrany został przyjmujący WKS-u, Wojciech Włodarczyk.

Starcie w hali sportowej w Jastrzębiu-Zdroju wyśmienicie rozpoczęło się dla Cerrad Enea Czarnych Radom! Wojskowi od pierwszych wymian, toczyli wyrównany bój o zwycięstwo w premierowej odsłonie pojedynku. Od pierwszych piłek, po stronie gospodarzy na lidera swojego zespołu wyrastał Tomek Fornal - były zawodnik zespołu WKS-u. Po stronie radomskiego zespołu Michał Kędzierski najwięcej piłek rozgrywał do Karola Butryna, który zdobywał bezcenne punkty ze skrzydeł.

Wynik pierwszego seta był niezwykle wyrównany. Żadna z drużyn nie mogła zbudować bezpiecznej przewagi. W końcówce partii tablica z wynikiem wskazywała rezultat (23:23). Wówczas błąd w rozegraniu popełnił Lukas Kampa. W kolejnej akcji swojej szansy w ataku nie zmarnował Karol Butryn, który zakończył seta - 25:23.

Drugą partię lepiej rozpoczęli gospodarze. Jastrzębianie podrażnieni porażką w premierowej odsłonie, już na początku kolejnego seta prowadzili (8:4). Wojskowi nie tylko sumiennie odrabiali straty, ale po skutecznym ataku ze środka Alena Pajenka, a następnie asie serwisowym Wojciecha Włodarczyka, objęli prowadzenie (16:15). Chwilę później potrójny blok radomskiego zespołu zatrzymał na skrzydle Tomka Fornala i Wojskowi mieli przewagę trzech punktów (18:15).

W końcówce seta gospodarze z nawiązka odrobili straty. Ćwierćfinalista tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, po skutecznym zagraniu na lewym skrzydle Dominika Depowskiego, miał piłkę setową (24:23). W kolejnej akcji Michał Kędzierski rozegrał do Michała Ostrowskiego, a ten nie myląc się w ataku, zapoczątkował grę na przewagi. Górą z "walki nerwów" wyszli Wojskowi, którzy triumfowali 28:26.

W trzecim secie Cerrad Enea Czarni Radom postawili przysłowiową "kropkę nad i", wygrywając seta 25:19. Warto zaznaczyć, że Jastrzębski Węgiel w tej partii prowadził już (6:1), a mimo to nie zdołał skutecznie przeciwstawić się radomskiej drużynie i przed własną publicznością zdobyć chociaż seta. MVP meczu wybrany został przyjmujący WKS-u, Wojciech Włodarczyk.

Na zakończenie lutowych meczów, Cerrad Enea Czarni Radom w piątek (28 lutego) zagrają na wyjeździe z MKS Ślepsk Malow Suwałki.

Jastrzębski Węgiel – Cerrad Enea Czarni Radom 0:3 (23:25, 26:28, 19:25)
Składy zespołów: Wojciech Włodarczyk
Jastrzębski Węgiel: Fromm (4), Konarski (6), Vigrass (5), Kampa (3), Gladyr (5), Fornal (14), Popiwczak (libero) oraz Bucki (9) i Depowski (4)
Cerrad Enea Czarni Radom: Pajenk (7), Ostrowski (6), Kędzierski (3), Sander (4), Włodarczyk (9), Butryn (20), Masłowski (libero) oraz Ruciak (libero), Protopsaltis (5) i Firszt