Lider z Warszawy kolejnym przeciwnikiem Cerrad Enea Czarnych Radom!

Już w najbliższą sobotę (15 lutego) Cerrad Enea Czarni Radom rozegrają kolejny pojedynek w tym sezonie PlusLigi. Po zwycięstwie przed własną publicznością nad Asseco Resovią Rzeszów, tym razem podopieczni Roberta Prygla podejmą przed własną publicznością wicemistrza Polski i aktualnego lidera rozgrywek - Verva Warszawa Orlen Paliwa.W obecnym sezonie PlusLigi wicemistrzowie Polski spisują się bardzo dobrze. Zespół z Warszawy rozegrał jak dotąd  19. meczów, po których zapisał na swoje konto 18. zwycięstw. Bardzo wysoka forma Vervy Warszawa Orlen Paliwa, sprawiła że najbliższy przeciwnik Cerrad Enea Czarnych Radom zajmuje pozycję lidera w PlusLidze. Warszawianie w lidze mogą pochwalić się serią 12. meczów bez porażki. Jedyną gorycz przegranej Verva zasmakowała 27 listopada, kiedy to przegrała 3:1 z PGE Skrą Bełchatów. 

Najlepiej punktującym zawodnikiem w ekipie z Warszawy jest Bartosz Kwolek. Przyjmujący drużyny ze stolicy Polski w tym sezonie PlusLigi, zdobył dla swojego zespołu dokładnie 279 punktów i jest najlepszym atakującym zespołu. Jego mecz w hali MOSiR-u, stoi jednak pod dużym znakiem zapytania, gdyż w ostatniej serii gier (w meczu z Indykpol AZS Olsztyn) nabawił się kontuzji stawu skokowego. W swoich szeregach drużyna z Warszawy ma również jednego z najlepiej blokujących zawodników w lidze. Mowa tu o Piotrze Nowakowskim. Środkowy Vervy Warszaw Orlen Paliwa zdobył w tym elemencie 44 punkty, co daje 3. miejsce w rankingu blokujących ligi. 

Cerrad Enea Czarni Radom do meczu z wicemistrzem Polski podchodzą podbudowani wspaniałym zwycięstwem, odniesionym w starciu z Asseco Resovią Rzeszów. - Wielki szacunek dla mojej drużyny za wygraną oraz styl w jakim go osiągnęliśmy. Wyszliśmy na ten pojedynek niezwykle zmotywowani i pewni siebie. - powiedział po meczu z Resovią Robert Prygiel.

Zwycięstwo Wojskowych nad drużyną z Rzeszowa dało awans radomskiej drużyny na 8. miejsce w lidze, które jest premiowane grą w play-off. W meczu z Vervą Warszawa Orlen Paliwa, Cerrad Enea Czarni Radom powalczą o kolejne ligowe punkty, które pozwolą utrzymać się w najlepszej ósemce zespołów.

Pojedynek Cerrad Enea Czarni Radom - Verva Warszawa Orlen Paliwa rozegrany zostanie w sobotę (15 lutego) o godzinie 14:45,w hali MOSiR Radom przy ul. Narutowicza 9.

Bilety na spotkanie wciąż można nabyć on-line (https://kupbilet.mosirradom.pl/) oraz na dwie godziny przed rozpoczęciem spotkania w dniu meczu, w kasach hali. 

W tym miesiącu Cerrad Enea Czarni Radom zmierzą się jeszcze z Jastrzębskim Węglem oraz MKS Ślepsk Malow Suwałki. Poniżej prezentujemy dokładne terminy spotkań: