Mistrz Polski ponownie lepszy w konfrontacji z Wojskowymi

Cerrad Enea Czarni Radom w ramach 17. kolejki PlusLigi mężczyzn wyjechali do Kędzierzyna-Koźla, gdzie mierzyli się z aktualnym mistrzem Polski. Grupa AZOTY ZAKSA bez straty seta pokonała zespół Roberta Prygla. Dla Wojskowych była to trzecia porażka z rzędu.

Pojedynek w hali Azoty w Kędzierzynie-Koźlu dla obydwu drużyn miał bardzo ważne znaczenie. Grupa AZOTY ZAKSA nie chciała stracić punktów,  by dalej być w czołówce zespołów, które walczą o pierwszą lokatę w rundzie zasadniczej. Wojskowi z kolei do Kędzierzyna wybrali się z nastawieniem, aby zdobyć punkty, które pozwolą im zbliżyć się do ósmego miejsca, premiowanego grą w play-off.

Cerrad Enea Czarni Radom w Kędzierzynie musieli radzić sobie bez Mateusza Masłowskiego. Libero WKS-u, przed meczem z Będzinem doznał kontuzji pala u dłoni. Jego miejsce na boisku zajął Thanasis Protopsaltis, który z kolei ma problemy z barkiem. Grecki przyjmujący został w starciu z ZAKSĄ, przekwalifikowany na pozycję libero.

Mecz w hali Azoty lepiej rozpoczął się dla gospodarzy. Siatkarze Nikoli Grbicia premierową odsłonę wygrali 25:19. Radomianie mimo ambitnej walki w kolejnym secie również musieli zejść pokonani. Podopieczni Roberta Prygla ulegli 25:21. W trzeciej partii ZAKSA postawiła przysłowiową kropkę "nad i". Gospodarze pojedynku wygrali trzeciego seta 25:21, a cały mecz 3:0.

Dla Radomian była to trzecia porażka z rzędu. Najlepiej punktującym zawodnikiem po stronie Cerrad Enea Czarnych Radom w starciu z mistrzem Polski, był Karol Butryn - 18 punktów. Z kolei 11 punktów dołożył przyjmujący Wojciech Włodarczyk.

- Po dwóch ostatnich porażkach z Będzinem i Bydgoszczą, dziś nasza gra była lepsza. Zabrakło nam trochę punktów w środku setów, było dużo błędów na zagrywce i pouciekała nam ZAKSA w tych trzech setach. Według mnie graliśmy lepiej niż w ostatnich meczach i to jest dobry prognostyk na przyszłość. - powiedział po meczu Bartosz Firszt, przyjmujący Cerrad Enea Czarnych Radom.

Teraz przed Wojskowymi dwa domowe spotkania. W poniedziałek (10 lutego) podejmą przed własną publicznością Asseco Resovię Rzeszów. Pięć dni później - 15 lutego, do Radomia zawita VERVA Warszawa Orlen Paliwa.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:19, 25:21, 25:21)
MVP:  Arpad Baroti (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle).
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Toniutti 3, Baroti 15, Śliwka 10, Semeniuk 8, Wiśniewski 9, Rejno 4, Zatorski (libero) oraz Stępień, Grygiel.
Cerrad Enea Czarni Radom: Kędzierski 1, Butryn 18, Sander 1, Włodarczyk 11, Pajenk 4, Ostrowski 4, Ruciak (libero) oraz Protopsaltis (libero), Firszt 6.