Przed Wojskowymi drugi pojedynek z mistrzem Polski!

W sobotę (1 lutego) Cerrad Enea Czarni Radom rozpoczną lutowe pojedynki w PlusLidze. Rywalem Wojskowych będzie na wyjeździe aktualny mistrz Polski oraz wicelider tabeli - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle! 
Sobotni przeciwnik Cerrad Enea Czarnych Radom, to aktualny obrońca mistrzowskiego tytułu oraz wicelider tabeli PlusLigi. W obecnym sezonie Grupa AZOTY ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zapisała na swoim koncie 13. zwycięstw i tylko 3. porażki. Drużyna prowadzona przez Nikola Grbicia nowy rok w PlusLidze nie rozpoczęła jednak najlepiej.

W 15. kolejce mistrz Polski niespodziewanie przegrał na wyjeździe z MKS-em Będzin 3:1. Cztery dni później zawodnicy ZAKSY mierzyli się na własnym terenie z Jastrzębskim Węglem. Kędzierzynianie musieli zasmakować drugiej goryczy porażki, przegrywając 3:2. Przełamanie przyszło 25 stycznia 2020 roku, kiedy to bez straty seta pokonali Aluron Virtu CMC Zawiercie.

Po 16. kolejkach Grupa AZOTY ZAKSA, ma tylko dwa punkty straty do lidera z Warszawy, a za ich plecami z takim samym dorobkiem punktowym znajduje się PGE Skra Bełchatów. Dla Kędzierzynian mecz z ekipą z Radomia będzie miał bardzo ważne znaczenie, by nie "zgubić" punktów.

Cerrad Enea Czarni Radom do meczu w Kędzierzynie podchodzą po serii dwóch porażek. Na inaugurację nowego roku, Wojskowi wprawdzie pokonali Trefl Gdańsk, jednak w dwóch kolejnych pojedynkach górą byli siatkarze BKS Visły Bydgoszcz oraz MKS-u Będzin. Radomianie do meczu z mistrzem Polski podchodzą w lekko przebudowanym składzie. Z Wojskowymi pożegnał się Michał FIlip, który za porozumieniem stron zerwał kontrakt z klubem i przeniósł się do Bydgoszczy. W jego miejsce władze klubu zatrudniły wychowanka RCS Czarnych Radom, Łukasza Zugaja. 

Radomianie obecnie zajmują 10. miejsce w tabeli. Do ósmego miejsca, drużyna Roberta Prygla traci zaledwie jeden punkt. 

Pojedynek Grupa AZOTY ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cerrad Enea Czarni Radom, rozegrany zostanie w sobotę (1 lutego) o godzinie 14:45, w hali AZOTY w Kędzierzynie-Koźlu. Pojedynek transmitowany będzie przez telewizję Polsatu Sport. Zapraszamy również do śledzenia radiowej relacji na kanale RadioWKS.