Cerrad Enea Czarni Radom bez punktów w Sosnowcu

Cerrad Enea Czarni Radom na zakończenie 17. kolejki PlusLigi, rozgrywał pojedynek w Sosnowcu. Przeciwnikiem drużyny Wojskowych był MKS Będzin. Podopieczni Roberta Prygla nie zdołali wywieźć punktów z terenu przeciwnika, przegrywając 3:1. MVP meczu wybrany została atakujący MKS-u, Rafał Faryna.

Premierowa odsłona w Hali Widowiskowo-Sportowej w Sosnowcu rozpoczęła się lepiej dla gospodarzy. Podopieczni Jakuba Bednaruka jako pierwsi zbudowali kilkupunktową przewagę (8:5). W ekipie MKS-u Będzin od pierwszych wymian, na liderów zaczęli wyrastać Rafał Faryna oraz Rafał Sobański. Wojskowi długo „gonili” wynik i w końcówce pierwszego seta nie tylko odrobili straty, ale wyszli na prowadzenie (19:17).

Bardzo wysoką skutecznością w ataku po stronie radomskiego zespołu popisywał się Karol Butryn, który „dokładał” do swojego dorobku punktowego asy serwisowe. Niestety drużyna Roberta Prygla nie zdołała „dowieźć” przewagi do końca. Wynik pierwszego seta decydował się na przewagi, z którego górą wyszli siatkarze MKS-u – 26:24.

W drugiej odsłonie meczu przewaga gospodarzy wyraźnie wzrosła. MKS Będzin coraz skuteczniej radził sobie w ataku, a Wojskowi mieli coraz większe problemy z przyjęciem zagrywki przeciwnika. Kiedy przewaga gospodarzy wzrosła do pięciu punktów (16:11) szkoleniowiec Cerrad Enea Czarnych Radom rozpoczął roszady w składzie. Na placu gry pojawili się m.in. Michał Kędzierski, Bartosz Firszt oraz Michał Filip. Wojskowi nie zdołali zniwelować straty przegrywając wyraźnie drugiego seta 25:15.

W trzeciej partii Wojskowi wreszcie unieśli ręce w geście zwycięstwa. Podopieczni Roberta Prygla dzięki zwycięstwu w trzecim secie 25:19, dalej liczyli się w walce o końcowy triumf w całym spotkaniu. Niestety tego wieczora, MKS Będzin udowodnił na parkiecie, że był lepszą drużyną. Zespół Jakuba Bednaruka wygrał kolejną odsłonę 25:21 , a w całym meczu 3:1. Będzinianie na początku nowego roku, zanotowali trzecie zwycięstwo z rzędu.

Cerrad Enea Czarni Radom po porażce w Będzinie, kolejny ligowy mecz rozegrają już w najbliższą sobotę (1 lutego). Przeciwnikiem Wojskowych będzie na wyjeździe mistrz Polski – Grupa AZOTY ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

MKS Będzin – Cerrad Enea Czarni Radom 3:1 (26:24, 25:15, 19:25, 25:25)
MVP: Rafał Faryna (MKS Będzin)
MKS Będzin: Gunia, Ratajczak, Pająk, Sobański, Faryna, Sossenheimer, Potera (libero) oraz Buczek, Fornal, Macheta (libero)
Cerrad Enea Czarni Radom: Pajenk, Ostrowski, Vincić, Butryn, Włodarczyk, Sander, Ruciak (libero) oraz Protopsaltis, Grzechnik, Kędzierski, Firszt, Filip