Słowenia wykonała pierwszy krok w walce o awans na Igrzyska!

W niedzielę (5 stycznia) w Berlinie rozpoczął się turniej eliminacyjny, którego stawką jest awans na Igrzyska Olimpijskie 2020 w Japonii. W premierowym meczu reprezentacja Słowenii, w której występuje dwóch zawodników Cerrad Enea Czarnych Radom, Alen Pajenk oraz Dejan Vincić,  w trzech setach pokonała Belgię!

Dejan Vincić oraz Alen Pajenk wraz z reprezentacją Słowenii rozpoczęli walkę o bilet na Igrzyska Olimpijskie 2020 w Japonii! W swoim pierwszym spotkaniu w turnieju eliminacyjnym, podopieczni Alberto Giulianiego mierzyli się z reprezentacją Belgii. Siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom na placu gry pojawili się od pierwszych piłek.

Premierowa odsłona mecz zakończyła się sukcesem Słowenii. Belgowie musieli uznać wyższość przeciwnika przegrywając 25:23. W drugiej odsłonie, wynik seta decydował się po walce na przewagi, z której znów górą wyszli Słoweńcy, którzy wygrali 28:26. W trzeciej partii siatkarze Alberto Giulianiego przypieczętowali zwycięstwo w całym meczu, wygrywając 25:20, a całe spotkanie 3:0.

Środkowy drużyny Wojskowych Alen Pajenk do sukcesu swojego zespołu w starciu z Belgią, dołożył 5 punktów, a Dejan Vincić zdobył 1 punkt. Kolejny mecz Słowenia rozegra we wtorek (7 stycznia). Rywalem będzie gospodarz turnieju reprezentacja Niemiec. Dzień później (środa 8 stycznia) Słowenia zagra z Czechami.

Do półfinału awansują dwie najlepsze drużyny. W drugiej grupie el. do Igrzysk Olimpijskich wystąpią Serbia, Francja, Bułgaria i Holandia. Bilet na Igrzyska Olimpijskie 2020 w Japonii wywalczy triumfator turnieju eliminacyjnego w Berlinie.

Słowenia - Belgia 3:0 (25:23, 28:26, 25:20)
Słowenia: Stern T. (20), Urnaut (10), Cebulj (9), Kozamernik (6), Pajenk (5), Vincić (1), Kovacić (libero) oraz Stalekar
Belgia: Cox (19), Deroo (17), Rousseuax (9), Verhees (3), Van De Velde (2), D’hulst, Steuer (libero) oraz D’Heer (1), Valkiers, Grobelny, Ribbens (libero)