Podział punktów w Radomiu. Beniaminek wygrywa w hali MOSiR-u.

Cerrad Enea Czarni Radom w ramach 9. kolejki PlusLigi przegrali na własnym terenie z MKS Ślepsk Suwałki. Beniaminek PlusLigi, zdobył po pięciosetowej walce, trzecie zwycięstwo w obecnych rozgrywkach. Najlepszym zawodnikiem meczu uznany został atakujący MKS-u, Bartłomiej Bołądź.

Po siedmiu latach zespół z Radomia oraz Suwałk stoczył pojedynek, którego stawką były ligowe punkty. Ostatnie spotkanie obu ekip miało miejsce w sezonie 2012/2013 w rozgrywkach I ligi. Wówczas dwukrotnie lepsi okazali się Wojskowi. W sobotę (7 grudnia) drużyna MKS Ślepsk Malows Suwałki, dopisała do swojej historii, kolejne zwycięstwo w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Starcie w hali MOSiR-u doskonale rozpoczęło się dla podopiecznych Andrzeja Kowala. Zespół ze Ślepska koncertowo rozpoczął mecz w Radomiu, wygrywając premierową odsłonę 25:18. Dwa kolejne sety padły łupem gospodarzy. Doskonały kolejny mecz w barwach Cerrad Enea Czarnych Radom rozgrywał Karol Butryn. Atakujący Wojskowych grał bardzo skutecznie w ataku, dzięki czemu wyrósł na lidera swojego zespołu w tym pojedynku.

Siatkarze Roberta Prygla triumfowali w kolejnych odsłonach 25:20 oraz 25:23, wychodząc na prowadzenie w setach 2:1. Beniaminek z Suwałk nie zamierzał jednak oddawać meczu w Radomiu bez walki. Wygrany czwarty set przez gości 25:18, wlał jeszcze więcej nadziei w serca kibiców z Suwałk, którzy wierzyli w końcowy sukces zespołu.

MKS Ślepsk Malow w tie-breaku postawił przysłowiową "kropkę nad i", wygrywając w piątym secie 15:7, a w całym pojedynku 3:2. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został atakujący gości, Bartłomiej Bołądź, który w całym spotkaniu zdobył 33 punkty. Po stronie Cerrad Enea Czarnych Radom najwięcej "oczek" zapisał na swoje konto Karol Butryn - 27 punktów.

Teraz przed Wojskowymi tydzień czasu na przygotowanie do pojedynku z PGE Skrą Bełchatów. Mecz rozegrany zostanie w niedzielę (15 grudnia) o godzinie 17:30 w hali MOSiR, przy ul. Narutowicza 9.

Cerrad Enea Czarni Radom - MKS Ślepsk Malow Suwałki 2:3 (18:25, 25:20, 25:23, 18:25, 7:15)