Wojskowi podejmą na własnym terenie beniaminka z Suwałk! (VIDEO)

W sobotę (7 grudnia) Cerrad Enea Czarni Radom w ramach 9. kolejki PlusLigi, podejmą w hali MOSiR-u beniaminka rozgrywek, MKS Ślepsk Malow Suwałki. - Bez wątpienia jest to drużyna, która gra bardzo cierpliwie oraz bardzo dobrze w obronie. Zapowiada się bardzo ciekawy pojedynek na naszym terenie. - powiedział szkoleniowiec drużyny Wojskowych, Robert Prygiel.W ramach 9. kolejki PlusLigi, w radomskiej hali MOSiR, przy ul. Narutowicza 9, zamelduje się beniaminek obecnych rozgrywek - MKS Ślepsk Malow Suwałki. Zespół prowadzony przez szkoleniowca Andrzeja Kowala jak dotąd zapisał na swoje konto 2 zwycięstwa oraz 5 porażek. Ten bilans spotkań daje ekipie z Suwałk obecnie 12. miejsce w ligowej tabeli.

MKS Ślepsk Malow Suwałki pokonał w tym sezonie Asseco Resovię Rzeszów oraz Indykpol AZS Olsztyn. Podopieczni Andrzeja Kowala musieli uznać wyższość z kolei Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Vervy Warszawa Orlen Paliwa, Jastrzębskiego Węgla, Aluronu Virtu CMC Zawiercie oraz Cuprum Lubin. - Dotąd zespół z Suwałk grał bardzo różnie. Raz potrafił zaskoczyć swoją doskonałą dyspozycją, a w kolejnym pojedynku już tak dobrze nie było. Mając w swoim zespole dobrych przyjmujących oraz solidnych atakujących, sądzę że ich ofensywa jest najmocniejszą stroną. - powiedział Michał Filip, atakujący Cerrad Enea Czarnych Radom. 

Kogo fani siatkówki w Radomiu zobaczą w barwach MKS-u? W zespole z Suwałk występują: Patryk Szwaradzki, Wojciech Siek, Kamil Skrzypkowski, Kevin Klinkenberg, Nicolas Szerszeń, Andreas Takvam, Łukasz Rudzewicz, Jakub Rohnka, Cezary Sapiński, Adrian Stańczak, Josua Tuaniga oraz dwaj wychowankowie RCS Czarnych Radom: Paweł Filipowicz oraz Kacper Gonciarz. Na ataku z kolei występuje doskonale znany w Radomiu, Bartłomiej Bołądź, który swoją seniorską siatkówkę rozpoczął w barwach drużyny Wojskowych.

Cerrad Enea Czarni Radom do meczu z beniaminkiem z Suwałk podchodzą nie tylko w roli faworyta, ale przede wszystkim po doskonałym pojedynku w Zawierciu. Siatkarze Roberta Prygla na terenie Aluronu wygrali w imponującym stylu 3:1.- Zdajemy sobie z tego jaki mamy potencjał. Musimy się skupić na własnej grze w starciu z MKS-em Ślepsk Malow Suwałki, a jeśli zagramy z taką skutecznością i zaangażowaniem jak w Zawierciu, to myślę, że sobotni pojedynek wygramy - powiedział Karol Butryn, atakujący Wojskowych.

Pojedynek Cerrad Enea Czarni Radom - MKS Ślepsk Malow Suwałki, rozegrany zostanie w sobotę (7 grudnia) o godzinie 20:30,w hali MOSiR Radom przy ul. Narutowicza 9.

Bilety na spotkanie wciąż można nabyć on-line (https://kupbilet.mosirradom.pl/) oraz na dwie godziny przed rozpoczęciem spotkania w dniu meczu, w kasach hali.