Aluron Virtu CMC Zawiercie kolejnym rywalem drużyny Wojskowych

Przed Cerrad Enea Czarnymi Radom kolejny wyjazdowy pojedynek w tym sezonie PlusLigi. Tym razem zespół Roberta Prygla zmierzy się z Aluron VIrtu CMC Zawiercie, obecnie 5. drużyną w tabeli. - Jedziemy na bardzo trudny teren, na którym potrafiliśmy już jednak wcześniej wygrywać. - powiedział środkowy WKS-u, Michał Ostrowski.
Przed nami 8. kolejka w rozgrywkach PlusLigi w sezonie 2019/2020. Tym razem Cerrad Enea Czarni Radom zmierzą się na wyjeździe z Aluron Virtu CMC Zawiercie. Drużyna prowadzona przez Marka Lebedewa oraz Dominika Kwapisiewicza na początku nowego sezonu prezentuje bardzo dobrą dyspozycję,

Jurajscy Rycerze po ubiegłorocznym sukcesie, jakim było 4. miejsce na koniec sezonu 2018/2019, w obecnych rozgrywkach również zaliczają się do czołówki najlepszych siatkarskich drużyn w Polsce. Aluron Virtu CMC Zawiercie ma za sobą rozegrane 9. meczów, na które złożyły się 6. zwycięstw oraz 3. porażki. Podopieczni Marka Lebedewa okazali się lepsi w starciu z Indykpol AZS Olsztyn, MKS Będzin, MKS Ślepsk Malow Suwałki, BKS Visła Bydgoszcz oraz dwukrotnie z Cuprum Lubin.

Lepsi z kolei okazali się w starciu z drużyną z Zawiercia: Grupa AZOTY ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębski Węgiel oraz Verva Warszawa Orlen Paliwa, z którymi Jurajscy Rycerze stoczyli wspaniały pięciosetowy bój. ALuron VIrtu CMC obecnie plasuje się na 5. miejscu w tabeli, tracąc do lidera rozgrywek, zaledwie trzy punkty.

Cerrad Enea Czarni Radom do meczu w Zawierciu podejdą po dwóch porażkach z rzędu, odniesionych w Warszawie oraz w ostatniej ligowej kolejce z Jastrzębskim Węglem. - Wiemy jak to jest grać w na terenie Aluronu. Zdajemy sobie sprawę, że jest to trudny rywal, przede wszystkim we własnej hali, ale jest to najlepszy moment żeby móc odbić sobie te dwie porażki, które są za nami i skupić się na tym, żeby zapunktować znowu w lidze. - powiedział środkowy Cerrad Enea Czarnych Radom, Michał Ostrowski.

Pojedynek Aluron Virtu CMC Zawiercie - Cerrad Enea Czarni Radom, rozegrany zostanie w niedzielę (1 grudnia) o godzinie 14:45, w Arenie Ursynów w Warszawie. Pojedynek pokazany zostanie w telewizji Polsat Sport!

Nie zabraknie również naszej relacji radiowej na kanale RadioWKS! Sponsorem relacji będzie firma CERRAD!