Czterosetowy bój o triumf w hali MOSiR w Radomiu

Za nami 7. kolejka w siatkarskiej PlusLidze mężczyzn. Cerrad Enea Czarni Radom przed własną publicznością podejmowali Jastrzębski Węgiel. Brązowi medaliści mistrzostw Polski z ubiegłego sezonu, wywieźli z Radomia komplet punktów, triumfując na terenie Wojskowych 3:1. MVP meczu wybrany został libero drużyny Jastrzębskiego Węgla, Jakub Popiwczak.

Po porażce odniesionej na wyjeździe z Verva Warszawa Orlen Paliwa, w 7. kolejce siatkarskiej PlusLigi, drużyna Cerrad Enea Czarnych Radom podejmowała przed własną publicznością Jastrzębski Węgiel. Ubiegłoroczni brązowi medaliści mistrzostw Polski stoczyli z Wojskowymi czterosetowy bój, który zakończył się ich zwycięstwem.

Premierowa odsłona w hali MOSiR-u, od początku toczyła się pod dyktando zespołu Jastrzębskiego Węgla. Drużyna Lukea Reynoldsa szybko objęła prowadzenie, które z każdą akcją zwiększało się punkt po punkcie. Po serii punktowych ataków Tomka Fornala i Dawida Konarskiego, a następnie asie serwisowym Jurija Gladyra, Jastrzębianie objęli zdecydowane prowadzenie (16:9). Radomianie starali się podjął walkę w pierwszej partii, ale nie mogli znaleźć skutecznej recepty na doskonałą grę rywali w pierwszym secie. Premierowa partia, zakończyła się triumfem Pomarańczowych - 25:19.

Od początku drugiego seta gospodarze ponownie musieli gonić wynik. Swoje akcje w ataku pewnie kończył Dawid Konarski, który wyrastał na lidera swojej drużyny i wyprowadził swój zespół na prowadzenie (8:4). Drużyna Wojskowych nie zamierzała składać broni. Sygnał do ataku dał Alen Pajenk, który skutecznie zablokował na skrzydle Tomka Fornala. W kolejne wymianie kontrę zakończył punktem Wojciech Włodarczyk, a tablica z wynikiem pokazywała rezultat (14:13) dla Wojskowych.

Przy wyniki (21:19) dla gości, trzykrotnie na skrzydle blokowany był Christian Fromm i Cerrad Enea Czarni Radom wyszli w ważnym momencie na prowadzenie (22:21). Wynik decydował się dopiero po fantastycznej walce na przewagi, z której zwycięsko wyszli podopieczni Roberta Prygla - 27:25.

Niestety, jak się później okazało, był to już ostatni zdobyty set tego wieczora przez gospodarzy. Cerrad Enea Czarni Radom w trzeciej partii ulegli 25:18, a w czwartej odsłonie 25:23. Dla Wojskowych była to już piąta porażka w dziewiątym ligowym meczu w tym sezonie. Przed podopiecznymi Roberta Prygla teraz trzy dni przygotowań do kolejnego starcia. W niedzielę (1 grudnia) Wojskowi zmierzą się na wyjeździe z Aluron Virtu CMC Zawiercie.

Cerrad Enea Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel 1:3 (19:25, 27:25, 18:25, 23:25)
MVP: Jakub Popiwczak (Jastrzębski Węgiel)
Cerrad Enea Czarni Radom: Vincić 2, Butryn 16, Protopsaltis 10, Włodarczyk 3, Pajenk 5, Boruch 7, Ruciak (libero) oraz Kędzierski, Filip 3, Firszt 4, Sander 7, Ostrowski 6
Jastrzębski Węgiel: Kampa 3, Konarski 25, Fromm 12, Fornal 15, Vigrass 5, Gladyr 10, Popiwczak (libero)