Wojskowi podejmą brązowego medalistę mistrzostw Polski

Przed nami 7. kolejka w rozgrywkach PlusLigi. W tej serii gier Cerrad Enea Czarni Radom ponownie zaprezentują się przed własną publicznością. W środę (27 listopada) w hali MOSiR Radom przy ul. Narutowicza 9, zamelduje się ubiegłoroczny brązowy medalista mistrzostw Polski - Jastrzębski Węgiel!Cerrad Enea Czarni Radom po porażce w stolicy Polski w 6. kolejce, już w najbliższą środę (27 listopada) staną przed szansą na powrót na zwycięską ścieżkę w PlusLidze. Tym razem przeciwnikiem drużyny Roberta Prygla będzie Jastrzębski Węgiel, obecnie trzecia drużyna w rozgrywkach PlusLigi!

Jastrzębski Węgiel w tym sezonie przymierzany jest do jednego z głównych kandydatów do walki o najwyższe cele. Zespół Pomarańczowych rozegrał już w tym sezonie 9. pojedynków, z czego sześć kończyło się ich zwycięstwami. Jastrzębianie wygrali z Cuprum Lubin, MKS Ślepsk Malow Suwałki, Aluron Virtu CMC Zawiercie, MKS Będzin oraz dwukrotnie z BKS Visła Bydgoszcz. Warto zaznaczyć że po drugim pojedynku z BKS, mimo zwycięstwa ze stanowiska pierwszego trenera zwolniony został Roberto Santili.

Obecnie zespół prowadzony przez Lukea Reynoldsa. Jastrzębianie po wywalczeniu brązowego medalu w sezonie 2018/2019 zostali mocno przebudowani. Z drużyny odeszli: Grzegorz Kosok, Dawid Gunia, Wojciech Ferens, Jakub Turski, Patryk Czyrniański oraz Nikodem Wolański. W ich miejsce włodarze klubu zatrudnili: Michał Szalacha, Jurij Gladyr,  Raphael Vinhedo Margarido,  Graham Vigrass, Dominik Depowski, Wojciech Szwed oraz Tomek Fornal, który ostatnie trzy lata w PlusLidze spędził w barwach radomskiego zespołu. 

W zespole Jastrzębskiego Węgla o rozegranie dba również doskonale znany w Radomiu, Lukas Kampa. Obok reprezentanta Niemiec barwy drużyny Pomarańczowych bronią: Dawid Konarski, Jakub Bucki, Julien Lyneel, Christian Fromm, Paweł Rusek, Jakub Popiwczak oraz Piotr Hain.Wojskowi do pojedynku z Jastrzębskim Węglem podejdą po porażce odniesionej w stolicy Polski, gdzie ulegli 3:0 Vervie Warszawa Orlen Paliwa. Cerrad Enea Czarni Radom staną przed szansą na zdobycie piątego zwycięstwa w tym sezonie PlusLigi. Dla zespołu Roberta Prygla będzie to również ostatni mecz w listopadzie.

Pojedynek Cerrad Enea Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel, rozegrany zostanie w środę (27 listopada) o godzinie 18:00,w hali MOSiR Radom przy ul. Narutowicza 9.

Bilety na spotkanie wciąż można nabyć on-line (https://kupbilet.mosirradom.pl/) oraz na dwie godziny przed rozpoczęciem spotkania w dniu meczu, w kasach hali.