Cerrad Enea Czarni Radom bez punktów w stolicy Polski

W ramach 6. kolejki PlusLigi Cerrad Enea Czarni Radom wybrali się do stolicy Polski, by zmierzyć się z wicemistrzem Polski - Verva Warszawa Orlen Paliwa. Podopieczni Roberta Prygla tym razem musieli zasmakować goryczy porażki, przegrywając w Arenie Ursynów 3:0.

Podopieczni Andrei Anastasiego do pojedynku z Cerrad Enea Czarnymi Radom podchodzili jako niepokonana w rozgrywkach PlusLigi. Wojskowi z kolei do starcia z wicemistrzem Polski przystępowali po zwycięskim pojedynku z GKS-em Katowice. Starcie w Arenie Ursynów lepiej rozpoczęło się dla Vervy Warszawa Orlen Paliwa.

Zespół ze stolicy Polski już w premierowej odsłonie pojedynku, starał się narzucić Wojskowym swój styl gry. Liderem w ataku po stronie gospodarzy był Bartosz Kwolek, który popisywał się znakomitą skutecznością w ataku. Po stronie drużyny WKS-u, bardzo dobre zawody rozgrywał Michał Filip, który swoimi mocnymi atakami podrywał kolegów do walki. Pierwszy set padł jednak łupem zespołu z Warszawy - 25:22.

W drugiej partii przewaga gospodarzy zarysowała się bardzo mocno. Verva Warszawa Orlen Paliwa już na początku seta prowadziła (8:4), by po kolejnych wymianach zbudować siedmiopunktową przewagę (16:9). Sztab trenerski Cerrad Enea Czarnych Radom zdecydował się wówczas na rotacje w składzie. Warszawianie wygrali drugiego seta 25:20 i w całym pojedynku było już 2:0 dla gospodarzy.

Trzeci set okazał się ostatnim w Arenie Ursynów. Drużyna Andrei Anastasiego wygrała kolejną partię 25:22, a cały pojedynek 3:0, pieczętując tym samym 7. ligowe zwycięstwo w tym sezonie PlusLigi. MVP meczu wybrany został libero drużyny gospodarzy, Damian Wojtaszek.

Po meczu w Warszawie, Cerrad Enea Czarni Radom z bilansem 4. zwycięstw i 4. porażek zajmują 7. miejsce w tabeli PlusLigi. Kolejnym przeciwnikiem Wojskowych będzie w 7. kolejce Jastrzębski Węgiel. Pojedynek rozegrany zostanie w środę (27 listopada) o godzinie 18:00 w hali MOSiR w Radomiu.

Verva Warszawa Orlen Paliwa - Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:22, 25:20, 25:22)
MVP: Damian Wojtaszek
Verva Warszawa Orlen Paliwa: Kwolek, Król, Brizard, Niemiec, Nowakowski, Tillie, Wojtaszek (libero) oraz Kowalczyk, Grobelny
Cerrad Enea Czarni Radom: Pajenk, Kędzierski, Grzechnik, Protopsaltis, Filip, Firszt, Masłowski (libero) oraz Vincić, Sander, Włodarczyk, Butryn