Cerrad Enea Czarni Radom o kolejne punkty powalczą w stolicy Polski! (VIDEO)

Przed drużyną Cerrad Enea Czarni Radom 7. kolejka w siatkarskiej PlusLidze mężczyzn. Podopieczni Roberta Prygla po zwycięstwie nad GKS-em Katowice, o kolejne punkty powalczą w stolicy Polski. W niedzielę (24 listopada) przeciwnikiem WKS-u, będzie Verva Warszawa Orlen Paliwa.Po zwycięstwie odniesionym nad GKS-em Katowice, podopieczni Roberta Prygla już w najbliższą niedzielę (24 listopada) powalczą o kolejne punkty do ligowej tabeli. Tym razem po drugiej stronie siatki zamelduje się wicemistrz Polski z ubiegłego sezonu i obecnie niepokonany zespół w bieżącym roku PlusLigi - Verva Warszawa Orlen Paliwa.

Zespół ze stolicy Polski zalicza bardzo udany start nowego sezonu w siatkarskiej ekstraklasie. Verva Warszawa Orlen Pawlia pokonał już MKS Będzin, BKS Visłę Bydgoszcz, MKS Ślepsk Malow Suwałki, Jastrzębski Węgiel oraz Aluron Virtu CMC Zawiercie. W rozgrywanym awansem pojedynku z 13. kolejki, wicemistrzowie Polski w ostatnią środę (20 listopada) wygrali na terenie mistrza Polski - Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, udowadniając bardzo wysoką formę już na początku rozgrywek. 

- Po wszystkich problemach wokół siatkówki w Warszawie, klub wychodzi na prostą. Wyniki drużyny Verva Warszawa Orlen Paliwa pokazują, że drużyna jest w dobrej formie. Jedziemy poszukać tam swoich szans i nie jesteśmy na przegranej pozycji. Nasza gra jest coraz lepsza i myślę, że jesteśmy w stanie sprawić niespodziankę, a presja nie będzie po naszej stronie, bo to Warszawa będzie faworytem tego meczu. - powiedział przyjmujący Cerrad Enea Czarnych Radom, Wojciech Włodarczyk.Wojskowi dzięki zwycięstwu nad GKS-em Katowice, zapisali na swoje konto 4. ligowe zwycięstwo i awansowali na siódme miejsce w tabeli PlusLigi. Pojedynek drużyny Roberta Prygla będzie jednym z dwóch ostatnich w listopadzie.  Po meczu w Warszawie, Cerrad Enea Czarni Radom zmierzą się trzy dni później w hali MOSiR-u z Jastrzębskim Węglem.

Warto dodać, że w Warszawie Cerrad Enea Czarni Radom zagrają pierwszy mecz w pełnym składzie. W tym tygodniu władze radomskiego klubu zakontraktowały amerykańskiego przyjmującego Brendena Sandera, który zastąpił kontuzjowanego Alena Sketa, z którym rozwiązano kontrakt z powodu problemów zdrowotnych. 

Pojedynek Verva Warszawa Orlen Paliwa - Cerrad Enea Czarni Radom, rozegrany zostanie w niedzielę (24 listopada) o godzinie 20:30, w Arenie Ursynów w Warszawie. Pojedynek pokazany zostanie w telewizji Polsat Sport!