GKS Katowice bez punktów w Radomiu! Triumf drużyny Wojskowych! (VIDEO)

Cerrad Enea Czarni Radom z czwartym zwycięstwem w sezonie 2019/2020! Tym razem w hali MOSiR-u podopieczni Roberta Prygla podejmowali GKS Katowice. Wojskowi przed własną publicznością sięgnęli po komplet punktów wygrywając 3:1! MVP meczu wybrany został libero Michał Ruciak, dla którego był to 500. mecz w rozgrywkach PlusLigi!

Pojedynek w hali MOSiR-u w Radomiu rozpoczął się od bardzo ważnej uroczystości. Swój 500. mecz w PlusLidze rozgrywał libero Cerrad Enea Czarnych Radom, Michał Ruciak! Z rąk przedstawicieli firmy Cerrad, Enea oraz prezesa klubu WKS Czarni Radom S.A. popularny "Rucek" został uhonorowany pamiątkowymi zdjęciami z kariery sportowej oraz

Mecz lepiej "otworzyli" gospodarze. Cerrad Enea Czarni Radom od początku pojedynku prezentowali wysoką skuteczność w ataku. Prym w akcjach ofensywnych wiedli Karol Butryn, a także Thanasis Protopsaltis, który nie marnował nadarzających się kontrataków. Premierowa odsłona zakończyła się zwycięstwem Wojskowych 25:22.

W kolejnej partii podopieczni Roberta Prygla nie zwalniali swojej gry. Katowiczanie zmuszeni byli już od początku tego seta odrabiać straty. Po punktowych atakach Karola Butryna, gospodarze objęli prowadzenie (16:14). Podopieczni Dariusza Daszkiewicza w decydującym momencie seta, nie tylko odrobili straty, ale wyszli na prowadzenie (21:19). Końcówka partii należała jednak do Wojskowych.

Przy stanie (23:23) Bartłomiej Grzechnik z kwadratu dla rezerwowych, dopatrzył się dotknięcia siatki przez gości. Po weryfikacji wideo okazało się że GKS popełnił błąd i to Wojskowi mieli piłkę setową. W polu zagrywki pojawił się Thanasis Protopsaltis, który ku uciesze kibiców zagrał asa serwisowego i zakończył drugiego seta - 25:23.

Katowiczanie wlali nadzieję w serca swoich kibiców, wygrywając kolejnego seta 25:22. Ostatnie słowo należało jednak do zawodników Cerrad Enea Czarnych Radom, którzy w czwartym secie wygrali 25:18, a w całym pojedynku 3:1!

Teraz przed drużyną Wojskowych kilka dni przygotowań do niedzielnego pojedynku w ramach 6. kolejki PlusLigi. Tym razem Wojskowi zagrają na wyjeździe w stolicy Polski, a ich przeciwnikiem będzie wicemistrz kraju - Verva Warszawa Orlen Paliwa. Początek meczu zaplanowany został na godzinę 20:30, w Arenie Ursynów.

Cerrad Enea Czarni Radom - GKS Katowice 3:1 (25:22, 25:23, 22:25, 25:18)