Siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom powalczą o Igrzyska Olimpijskie

Słoweński związek piłki siatkowej, podał skład męskiej reprezentacji, która w styczniu powalczy w eliminacjach do Igrzysk Olimpijskich w 2020 roku. W składzie szkoleniowca Alberto Giulianiego nie zabrakło zawodników Cerrad Enea Czarnych Radom, Dejana Vincicia oraz Alena Pajenka!Słoweński Związek Piłki Siatkowej podał skład drużyny, który powalczy w styczniowych eliminacjach do Igrzysk Olimpijskich 2020 w Japonii. 27 grudnia w Lublanie rozpocznie się zgrupowanie męskiej reprezentacji Słowenii. W składzie szkoleniowca Alberto Giulaniego znalazło się dwóch zawodników Cerrad Enea Czarnych Radom: kapitan drużyny Wojskowych Dejan Vincić oraz środkowy bloku, Alen Pajenk.

Podczas zgrupowania w Lublanie Słoweńcy rozegrają również trzy mecze kontrolne z Holandią. 5 stycznia 2020 roku Słowenia rozpocznie rywalizację o bilet na zbliżające się Igrzyska Olimpijskie w Japonii w 2020 roku.  W fazie grupowej wicemistrzowie Europy rywalizować będą z Belgią, Niemcami i Czechami. Do półfinału awansują dwie najlepsze drużyny. W drugiej grupie el. do Igrzysk Olimpijskich wystąpią Serbia, Francja, Bułgaria i Holandia.

Z powodu kontuzji kolana nie ma przyjmującego Alena Sketa, którego zastąpi siedemnastoletni siatkarz Maribor, Rok Mozic.

Skład reprezentacji Słowenii na turniej eliminacyjny do Igrzysk Olimpijskich 2020 w Japonii:

Rozgrywający:
Dejan Vincić (Cerrad Enea Czarni Radom)
Gregor Ropret (Nantes)

Atakujący:
Toncek Stern (BKS Visła Bydgoszcz)
Mitja Gasparini (WolfDogs Nagoja)

Środkowi:
Alen Pajenk (Cerrad Enea Czarni Radom)
Matic Videcnik (ACH Volley Ljubljana)
Saso Stalekar (Hypo Tirol AlpenVolley Haching)
Jan Kozamernik (Milano)

Przyjmujący:
Ziga Stern (Syros Volleyball Club Foinikas)
Rok Mozic (OK Maribor)
Klemen Cebulj (Trentino)
Tinie Urnaut (Shanghai Volleyball Club)

Libero:
Jani Kovacić (Consar Ravenna)
Jan Klobucar (Narbonne Volley)