PlusLiga wraca do Radomia! Wojskowi podejmą zespół z Bydgoszczy!

W poniedziałek (4 listopada) Cerrad Enea Czarni Radom rozegrają trzeci pojedynek w PlusLidze w sezonie 2019/2020! Po dwóch wyjazdowych meczach, zespół Roberta Prygla zagra przed własną publicznością. Przeciwnikiem Wojskowych będzie BKS Visła Bydgoszcz!Cerrad Enea Czarni Radom mają za sobą już dwa pojedynki w tym sezonie PlusLigi. Siatkarze Roberta Prygla nie mogą jednak zaliczyć do udanych startu rozgrywek. Na inaugurację Wojskowi przegrali 3:2 na wyjeździe z Indykpol AZS-em Olsztyn. W drugiej kolejce PlusLigi, zespół z Radomia musiał znów zasmakować goryczy porażki. Tym razem lepsi w hali Ergo Arena okazał się zespół Trefla Gdańsk, który wygrał 3:1.

Podobny start w nowym sezonie PlusLigi zaliczył najbliższy rywal Cerrad Enea Czarnych Radom. BKS Visła Bydgoszcz w dwóch pierwszych pojedynkach musiał uznać wyższość Jastrzębskiego Węgla oraz Projektu Warszawa, nie zdobywając w obu spotkaniach nawet seta.

BKS Visła Bydgoszcz po sezonie 2018/2019 przeszła spore przebudowanie. Drużynę z województwa kujawsko-pomorskiego opuścili: trener Jakub Bednaruk, Michał Szalach, Bartosz Filipiak, Bartłomiej Lipiński, Mateusz Witek, Raphael Vinhedo, Nikola Kovacević, Adam Kowalski, Patryk Akala, Piotr Sieńko, Maksim Morozau, Marcin Karakuła, Jan Lesiuk, Kacper Bobrowski oraz Mateusz Sawicki.

Od sezonu 2019/2020 ekipę z Bydgoszczy prowadzi duet trenerski Przemysław Michalczyk - Marcin Ogonowski. Dodatkowo BKS Visłę zasili na ten sezon: Kamil Szymura, Tomasz Kalembka, Janusz Gałązka, Gonzalo Quiroga, Piotr Lipiński, Jakub Peszko Radosław Gil, Dawid Woch, Jakub Urbanowicz, Tomasz Bonisławski, Michał Bednarek oraz wicemistrz Europy, słoweński atakujący Toncek Stern.

Cerrad Enea Czarni Radom po dwóch porażkach z rzędu będą chcieli za wszelką cenę sięgnąć po pierwsze zwycięstwo w tym sezonie PlusLigi, które pozwoli wydostać się z dolnej części tabeli. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców siatkówki w Radomiu, na pierwszy pojedynek Wojskowych w sezonie 2019/2020 w PlusLidze!

Mecz Cerrad Enea Czarni Radom - BKS Visła Bydgoszcz, rozegrany zostanie w poniedziałek (4 listopada) o godzinie 20:30 w hali MOSiR Radom, przy ul. Narutowicza 9. Bilety na spotkanie wciąż można nabyć on-line (https://kupbilet.mosirradom.pl/) oraz na dwie godziny w dniu meczu, w kasach hali. Serdecznie zapraszamy wszystkich na spotkanie! Pojedynek pokazany zostanie również w telewizji Polsat Sport!

Wszystkie pary 3. kolejki PlusLigi:
Projekt Warszawa - MKS Ślepsk Malow Suwałki
Jastrzębski Węgiel - Grupa AZOTY ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Aluron Virtu CMC Zawiercie - MKS Będzin
Cerrad Enea Czarni Radom - BKS Visła Bydgoszcz
PGE Skra Bełchatów - Cuprum Lubin
Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol AZS Olsztyn
GKS Katowice - Trefl Gdańsk