Wojskowi bez punktów w gdańskiej Ergo Arena

W drugiej kolejce PlusLigi, Cerrad Enea Czarni Radom mierzyli się na wyjeździe z Treflem Gdańskie. Podopieczni Roberta Prygla nie zdołali wywieźć punktów z hali Ergo Arena, przegrywając w czterech setach. MVP meczu wybrany został atakujący Trefla, Bartosz Filipiak. Najskuteczniejszym zawodnikiem Wojskowych był Karol Butryn, który zdobył 20 punktów.

Premierowa odsłona rozpoczęła się od mocnych ataków gospodarzy. Siatkarze Michała Winiarskiego szybko zbudowali kilku punktową przewagę. Po skutecznych atakach Halaby i dobrej dyspozycji Filipiaka w polu serwisowym, Trefl wyszedł na prowadzenie (12:7). Przewaga gdańskich lwów niebezpiecznie rosła. Po punkowym ataku Schott’a oraz asie serwisowym Janusza, Trefl objął prowadzenie (17:10). Wojskowi nie zdołali nawiązać skutecznej rywalizacji w pierwszej odsłonie. Pierwszego seta zakończył skutecznym atakiem z szóstej strefy Schott – 25:13.

W drugiej odsłonie środowego meczu w Gdańsku, od pierwszych piłek grę Wojskowych prowadził Michał Kędzierski, który zastąpił Dejana Vincicia. Popularny „Kędzior” od początku partii wprowadził wiele ożywienia w grę swojego zespołu. Po punktowym ataku Grzechnika i asie serwioswym Pajenka, radomianie objęli prowadzenie (7:2). Dużo energii do gry  dla Cerrad Enea Czarnych Radom „wlewały” skuteczne kontry, które bezlitośnie kończyli dla WKS-u, Butryn oraz Protopsaltis.

W końcówce seta, Trefl zbliżył się do Wojskowych na trzy oczka (20:17). Dwa skuteczne ataki w kolejnych wymianach Butryna i Pajenka dały wynik (22:18) dla Cerrad Enea Czarnych Radom. Podopieczni Roberta Prygla nie wypuścili już prowadzenia ze swoich rąk, triumfując w drugim secie 25:21.

Niestety jak się później okazało, był to ostatni wygrany set przez zespół Wojskowych. W trzeciej partii gra długo toczyła się punkt za punkt. Trefl Gdańsk w decydującym momencie partii pokazał więcej skuteczności w ataku, czego efektem było zwycięstwo 25:19. W czwartej odsłonie podopieczni Michała Winiarskiego postawili przysłowiową kropkę „nad i” wygrywając 25:21, a całe spotkanie 3:1. Dla zespołu z Gdańska było to pierwszy smak zwycięstwa w tym sezonie PlusLigi.

Cerrad Enea Czarni Radom muszą skupić się teraz nad kolejnym pojedynkiem. Już 4 listopada w hali MOSiR Radom, podejmą przed własną publicznością BKS Visłę Bydgoszcz.

Trefl Gdańsk – Cerrad Enea Czarni Radom 3:1 (25:13, 21:25, 25:19, 25:21)
MVP: Bartosz Filipiak (Trefl Gdańsk)
Trefl Gdańsk: Janusz, Grzyb, Chalaba, Schott, Filipiak, Crer, Majcherski (libero) oraz Kozub, Jakubiszak, Sasak, Janikowski
Cerrad Enea Czarni Radom: Pajenk, Grzechnik, Protopsaltis, Vincić, Butryn, Włodarczyk, Ruciak (libero) oraz Firszt, Kędzierski, Masłowski (libero), Filip