Turniej w Krośnie: Wojskowi czwartą drużyną turnieju

Cerrad Enea Czarni Radom zakończyli zmagania w Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krosno. Wojskowi w walce o trzecie miejsce, ulegli MKS-owi Będzin 3:1 i ostatecznie sklasyfikowani zostali na czwartej lokacie. Turniej w Krośnie wygrała drużyna Asseco Resovii Rzeszów, która pokonała po tie-breaku GKS Katowice.

Po przegranym półfinałowym meczu z GKS-em Katowice, siatkarze Cerrad Enea Czarni Radom o trzecie miejsce na koniec turnieju w Krośnie, mierzyli się z MKS-em Będzin, który dzień wcześniej uległ po pięciosetowej walce Asseco Resovii Rzeszów.

Spotkanie pomiędzy Cerrad Eneą Czarnymi Radom, a MKS-em Będzin rozpoczął się lepiej dla podopiecznych Jakuba Bednaruka. Drużyna MKS-u w premierowej odsłonie triumfowała 25:22 i objęła prowadzenie w meczu. W drugim secie to Wojskowi przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Wynik partii decydował się po wyrównanej walce na przewagi, która należała do zespołu z Radomia – 27:25.

Dwa kolejne sety zostały zapisane już na konto MKS-u. Będzinianie swoją przewagę udokumentowali najmocniej w trzeciej partii kiedy to triumfowali 25:14. Czwarty set zakończył się zwycięstwem siatkarzy Jakuba Bednaruka 25:20, a całe spotkanie 3:1.

Najlepszym zawodnikiem Cerrad Enea Czarnych Radom w tym spotkaniu, organizatorzy zawodów wybrali środkowego, Alena Pajenka. Kapitan Dejan Vincić z rąk prezesa zarządu klubu Karpaty Krosno, Pana Andrzeja Hojnora, otrzymał puchar za udział w zawodach w Krośnie.

Dla Cerrad Enea Czarnych Radom był to ostatni sprawdzian przed startem nowego sezonu w PlusLidze. Wojskowi rozgrywki 2019/2020 zainaugurują w sobotę (26 października). Zespół Roberta Prygla zagra w 1. Kolejce na wyjeździe z Indykpol AZS-em Olsztyn.

Cerrad Enea Czarni Radom – MKS Będzin 1:3 (22:25, 27:25, 14:25, 20:25)
MVP: Alen Pajenk (Cerrad Enea Czarni Radom) oraz Konrad Buczek (MKS Będzin)
Cerrad Enea Czarni Radom: Pajenk, Ostrowski, Kędzierski, Sket, Protopsaltis, Filip, Ruciak (libero) oraz Grzechnik, Vincić, Firszt, Włodarczyk, Butryn, Masłowski (libero)
MKS Będzin: Buczek, Ratajczak, Sobański, Faryna, Schmidt, Sossenheimer, Potera (libero) oraz Superlak, Fornal, Macheta (libero)

Wyniki XII Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krosno:

Piątek (18 października):
Półfinał: 16:30 - Cerrad Enea Czarni Radom - GKS Katowice 1:3 (23:25, 22:,25, 26:24, 21:25)
Półfinał: 19:00 - Asseco Resovia Rzeszów - MKS Będzin 3:2 (32:30, 22:25, 20:25, 25:17, 20:18)

Sobota (19 października):
14:30 - mecz o III miejsce : Cerrad Enea Czarni Radom - MKS Będzin 1:3 (22:25, 27:25, 14:25, 20:25)
17:00 - mecz o I miejsce: Asseco Resovia Rzeszów - GKS Katowice 3:2 (25:23, 20:25, 21:25, 25:16, 15:8)