Mistrzostwa Świata Juniorów: Czterosetowy bój z reprezentacją Kuby

Reprezentacja Polski juniorów na trwających Mistrzostwach Świata w ostatnią środę (24 lipca) mierzyła się z Kubą. Podopieczni Michała Bąkiewicza po trzech zwycięstwach z rzędu musieli uznać wyższość przeciwnika, przegrywając po czterosetowej walce. 13 punktów w meczu z Kubą, zdobył przyjmujący Cerrad Czarnych Radom, Bartosz Firszt.

Mecz rozpoczął się od wygranej partii przez Polaków. Podopieczni Michała Bąkiewicza wygrali premierowego seta 25:21. Niestety w kolejnych odsłonach pojedynku, górą byli już rywale. Kubańczycy wygrali dwa kolejne sety 26:24 oraz 25:22. Najwięcej emocji siatkarze dostarczyli kibicom w czwartym secie. Gra toczyła się na przewagi i zakończyła się wynikiem 33:31.

Kuba oraz Polska zapewniła sobie już grę o miejsca 9-12, na Mistrzostwach Świata Juniorów. Pierwszym rywalem biało-czerwonych w grze o miejsca 9-12 będzie reprezentacja Czech. W drugim meczu tej fazy Kuba zmierzy się z Kanadą. Czwartek będzie dniem wolnym od meczów . Zakończenie mistrzostw zaplanowano na sobotę.

Polska - Kuba 1:3 (25:21, 24:26, 22:25, 31:33)
Polska: Kapica, Janikowski, Firszt, Poręba, Prokopczuk, Zawalski, Szymura (libero) oraz Rajsner, Kosiba, Grygiel
Kuba: Morales, Suarez, Serrano, Gonzalez, Saroza, Mejias, Alonso (libero) oraz Santana, Callam, Calves