Najmłodsi walczyli na Mazowszu

Zakończyły się mistrzostwa Mazowsza w minisiatkówce. W kategorii trójek i czwórek czołowe miejsca wywalczyły zespoły Radomskiego Centrum Siatkarskiego.

Turnieje finałowe rozegrane zostały w Mrozach. W każdej z kategorii rywalizowało po osiem najlepszych zespołów wyłonionych z trwających kilka miesięcy rywalizacji. W kategorii trójek Czarnych reprezentowało, aż siedem ekip. Żaden inny klub Mazowsza nie miał tak licznej reprezentacji. Zajmując piąte miejsce najlepiej spisał się drugi zespół grający w składzie: Filip Zawisza, Maciej Kubczyński, Cyprian Baranowski, Filip Żaczek i Mateusz Skurosz.

-  Po zaciętych meczach w grupie i wygranej z Legią Warszawa młodzi siatkarze ulegli drużynom z Wołomina. Ostatecznie uplasowali się na piątym miejscu. Pierwsze miejsce zajął zespół MOS Wola Warszawa, z którym wygrywaliśmy w turniejach rozstawieniowych i eliminacyjnych. Niestety z powodu kontuzji graliśmy w osłabieniu - relacjonuje Luiza Lenartowicz-Kalbarczyk, trener radomskiego klubu w tej kategorii wiekowej.

Szansę na podium w turnieju finałowym miał również zespół w kategorii czwórek. - O wszystkim zadecydował pierwszy mecz. W jego pierwszym secie prowadziliśmy. Chłopcy niestety najwyraźniej przestraszyli się, że mogą wygrać. Ostatecznie zajęliśmy piąte miejsce, które na pewno należy docenić. Zawodnicy wszystkich wystawionych w tej grupie przez Czarnych zespołów włożyli wiele serca. Jest potencjał, który powinien procentować już w grupie młodzików młodszych w nowym sezonie - podsumowuje występ Rafał Skórnicki, szkoleniowiec tej grupy.

Zespół czwórek Radomskiego Centrum Siatkarskiego wystąpił w składzie: Mateusz Siara, Piotr Modrzecki, Jakub Malinowski, Bartłomiej Płokita, Kacper Ciemięga i Wiktor Adamski. Tytuł mistrzowski wywalczył MOS Wola Warszawa.