Finałowy turniej z udziałem siatkarzy Czarnych

Od 2 do 6 maja w Nysie rozegrany zostanie finałowy turniej mistrzostw Polski kadetów w piłce siatkowej. Wśród uczestników znajdzie się zespół Czarnych Radom.

Ekipa Radomskiego Centrum Siatkarskiego na udział w najważniejszych zmaganiach sezonu dla tej kategorii wiekowej zapracowała bardzo dobrą postawą. Podopieczni Krzysztofa Jaskulskiego zajęli trzecie miejsce na Mazowszu. Później wywalczyli drugą lokatę w ćwierćfinale mistrzostw Polski w Żorach. Bezpośredni awans zagwarantowali sobie natomiast wygrywając turnieju półfinałowy w Gdańsku.

­- Zmagania podsumowujące tegoroczne zmagania mistrzostw Polski kadetów zapowiadają się naprawdę bardzo ciekawie. Na parkiecie rywalizować będzie ze sobą nie tylko osiem najlepszych zespołów, ale również szereg bardzo utalentowanych mających ogromne ambicje zawodników - podkreśla Krzysztof Jaskulski, trener drużyny Czarnych.

W tym gronie znajdzie się kilkunastu siatkarzy tzw. centralnego szkolenia. Liderami swoich drużyn będzie m.in. szóstka reprezentantów Polski: Patryk Cichosz i Krystian Walczak (Jastrzębski Węgiel), Dominik Kramczyński (AZS PWSZ Stal Nysa), Jakub Strulak (UMKS MOS Wola Warszawa), Szymon Trojański (Trefl Gdańsk), a także Bartosz Sławiński (RCS Czarni Radom). - Nie ulega wątpliwości, że w Nysie spotka się przyszłość polskiej siatkówki - przyznaje Arkadiusz Sawiczyński, drugi z trenerów radomskiego klubu.

Zespoły podzielone zostały na dwie grupy. W pierwszych trzech dniach turnieju rozegrają mecze systemem "każdy z każdym". Po dwie najlepsze ekipy z obu grup powalczą w półfinałach. Ostatniego dnia zaplanowane zostały mecze o medale. Drużyny sklasyfikowane w grupach na trzecich miejscach zagrają o piątą, a te z czwartych rywalizować będą o siódmą lokatę.

Podział na grupy:
I - AKS V LO Rzeszów, AZS PWSZ Nysa, RCS Czarni Radom, UKS SMS Joker Piła,
2 - Maraton-Espadon Szczecin, TREFL Gdańsk, Jastrzębski Węgiel, UMKS MOS Wola Warszawa.

Harmonogram turnieju:
2 MAJA:
GRUPA B
10.00 Maraton Espadon Świnoujście - MOS Wola Warszawa
12.30 TREFL Gdańsk SA - Jastrzębski Węgiel
GRUPA A
16.00 AKS Rzeszów - UKS SMS Joker Piła
18.30 AZS PWSZ Nysa - RCS Czarni Radom
3 MAJA:
GRUPA B
10.00 MOS Wola Warszawa - Jastrzębski Węgiel
12.00 Maraton Espadon Świnoujście - TREFL Gdańsk SA
GRUPA A
16.00 UKS SMS Joker Piła - RCS Czarni Radom
18.30 AKS Rzeszów - AZS PWSZ Nysa
4 MAJA:
GRUPA B
10.00 TREFL Gdańsk SA - MOS Wola Warszawa
12.30 Jastrzębski Węgiel - Maraton Espadon Świnoujście
GRUPA A
16.00 AZS PWSZ Nysa - UKS SMS Joker Piła
18.30 RCS Czarni Radom - AKS Rzeszów
5 MAJA:
7-8 Miejsce 
10.00 4 dr. gr. A - 4 dr. gr. B
5-6 Miejsce
12.30 3 dr. gr. A - 3 dr. gr. B
1/2 Finału
16.00 1 dr. gr. A - 2 dr. gr. B
18.30 2 dr. gr. A - 1 dr. gr. B
6 MAJA
3-4 MIEJSCE
10.00
1-2 MIEJSCE
12.30