Ćwierćfinał w Antalya Open

Kolejny udany występ na swoim koncie w cyklu siatkówki plażowej World Tour zaliczyli Kacper Kujawiak i Michał Bryl. Zawodnicy Radomskiego Centrum Siatkarskiego tym razem dotarli do ćwierćfinału Antalya Open.

Siatkarze Czarnych podtrzymali dyspozycję z poprzednich turniejów.  Michał Bryl i Kacper Kujawiak, którzy do turnieju głównego w Turcji przebili się z kwalifikacji, pokonali najpierw Niemców Jonathana Erdmanna i Kaya Matysika 2:0 (21:10, 21:16). Potem po zaciętej walce przegrali z Kanadyjczykami Joshem Binstockiem i Samem Schachterem 1:2 (27:29, 21:18, 13:15). Na zakończenie fazy grupowej wygrali natomiast z Norwegami Oivindem Hordvikiem i Bjarte Uskenem 2:1 (17:21, 21:19, 15:12) i awansowali do 1/8 finału.

 Duetowi reprezentującemu Radom znacznie łatwiej powiodło się w pojedynku, którego stawką był ćwierćfinał.  Parę Norwegów Horrem/Eithun pokonali w dwóch setach  (21:13, 21:16).  Michał Bryl i Kacper Kujawiak dzielnie walczyli w pojedynku o awans do półfinału. Aleksandras Samoilovs i Janis Smedins okazali się jednak lepsi. Łotysze pokonali reprezentantów Polski 2:1 (21:15, 23:25, 15:9).

Aleksandras Samoilovs i Janis Smedins wyeliminowali nie tylko siatkarzy Czarnych. W 1/8 finału ich wyższość uznać musieli Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicza. Natomiast w meczu o finał zwyciężyli eksportową parę siatkarzy plażowych Polski. Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel przegrali z łotewskim duetem 1:2 (21:18, 23:25, 13:15). Polacy w pierwszym secie pokazali się z bardzo dobrej strony, ale w dwóch kolejnych dominowali rywale.

(fot:fivb.com)