Raul Lozano trenerem Cerrad Czarnych Radom!

Argentyńczyk po siedmiu latach wraca do pracy w Polsce. Od nowego sezonu będzie trenerem Cerrad Czarnych Radom. Zastąpi na stanowisku Roberta Prygla, który funkcję pierwszego szkoleniowca pełnił przez dwa sezony.

Dotychczasowy trener będzie najbliższym współpracownikiem  Raula Lozano. W sztabie szkoleniowym pozostaje również Wojciech Stępień. - Chcieliśmy wzmocnić sztab szkoleniowy. Raul Lozano był najlepszym kandydatem. Negocjacje trwały kilka tygodni, ale ostatecznie możemy ogłosić, że Argentyńczyk przystał na nasze warunki - komentuje Mariusz Szyszko, prezes klubu.

Kontrakt ze szkoleniowcem podpisany został na rok. - W klubie mamy kilku młodych zawodników, mamy nadzieję, że pod okiem tak doświadczonego trenera będą mieli okazję jeszcze bardziej podnieść swoje umiejętności - zaznacza.

Raul Lozano pracował głównie we włoskich klubach. W swojej bogatej karierze ma również prowadzenie reprezentacji: Hiszpanii, Polski i Niemiec. Z polską kadrą zdobył srebrny medal Mistrzostw Świata 2006 w Japonii. W ostatnim czasie współpracował z reprezentacją Niemiec.

Umowę z klubem na kolejny rok przedłużył z kolei najlepszy rozgrywający mistrzostw świata 2014, Lukas Kampa. - Jestem bardzo zadowolony z tego, że Lukas przedłużył z nami umowę. W tym roku na pewno nie pokazał pełni swoich możliwości. Wierzymy, że w następnym sezonie będzie miał do tego okazję. W przypadku Lukasa bardzo szybko doszliśmy do porozumienia - zdradza Mariusz Szyszko.

- Bardzo pozytywnie oceniam klub, dlatego bardzo się cieszę, że mogę zostać w Radomiu na kolejny sezon - podkreśla zawodnik.