Porażka Wojskowych w Lubinie

W ramach 15. kolejki PlusLigi mężczyzn siatkarze Enea Czarnych Radom przegrali na wyjeździe z KGHM Cuprum Lubin. Podopieczni Waldo Kantora pierwszą część rundy zasadniczej zakończyli na ostatnim miejscu w tabeli.

Enea Czarni Radom na zakończenie pierwszej części rundy zasadniczej, zmierzyli się na wyjeździe z KGHM Cuprum Lubin. Spotkanie w hali widowiskowo sportowej w Lubinie lepiej lepiej rozpoczęło się dla siatkarzy z Radomia. Wojskowi z wysokiego "C" rozpoczęli poniedziałkowe spotkanie.

Radomianie pewnie prowadzili grę i budowali swoją przewagę, która w środkowej części partii wynosiła już sześć punktów (17:11). Niestety mimo tak wysokiej przewagi to siatkarze KGHM podnieśli ręce w geście zwycięstwa w premierowym secie. Cuprum sumiennie odrabiał straty, a świetną zmianę w polu serwisowym dał Kajetan Kubicki. Cuprum wygrał pierwszą odsłonę 25:22.

PLUSLIGA: KGHM CUPRUM LUBIN - ENEA CZARNI RADOM (GALERIA)

W kolejnych dwóch partiach to ponownie gospodarze mieli więcej powodów do zadowolenia. Enea Czarni Radom musieli uznać wyższość swojego rywala w drugim secie, po walce na przewagi. Podopieczni Pawła Ruska wygrali 26:24 i w całym meczu prowadzili już 2:0. W trzeciej odsłonie Enea Czarni Radom nie zdołali nawiązać skutecznej już rywalizacji ze swoim przeciwnikiem. KGHM Cuprum wygrał kolejną partię 25:15, a cały mecz 3:0.

Enea Czarni Radom pierwszą część rundy zasadniczej kończą na 16. miejscu w tabeli PlusLigi.

Cuprum Lubin – Enea Czarni Radom 3:0 (25:22, 26:24, 25:15)
MVP: Jake Hanes
KGHM Cuprum Lubin: Ferens (11), Gelinski, Pietraszko (6), Hanes (21), Berger (17), Strulak (5) Masłowski (libero), Granieczny (libero) oraz Lorenc, Kubicki 3) i Kwasowski
Enea Czarni Radom: Ostrowski (6), Hofer (12), Buszek (7), Todorovic, Meljanac (17), Rajsner (1), Nowowsiak (libero) oraz Gomułka (1), Teklak (libero), Kufka (1), Gniecki i Piotrowski