Enea Czarni Radom w ramach 10.kolejki PlusLigi jadą na teren beniaminka

W dniach 5-7 grudnia rozegrana zostanie 10.kolejka w ramach rozgrywek PlusLigi mężczyzn. Podopieczni Pawła Woickiego po domowym meczu z akademikami z Olsztyna, tym razem o ligowe punkty powalczą na wyjeździe. Przeciwnikiem Enea Czarnych Radom będzie tegoroczny beniaminek, Exact Systems Hemarpol Częstochowa. Mecz zaplanowany został na czwartek (7 grudnia) o godzinie 15:45. Spotkanie transmitowane będzie przez telewizję Polsat Sport.Przed nami 10. kolejka w ramach rozgrywek PlusLigi mężczyzn. W tej serii gier siatkarze Enea Czarnych Radom zmierzą się na wyjeździe z drużyną Exact Systems Hemarpol Częstochowa.

Beniaminek PlusLigi w sezonie 2023/2024, to obecnie 14. drużyna w ligowej stawce. Podopieczni szkoleniowca Leszka Hudziaka zapisali na swoje konto 2. zwycięstwa i ponieśli 7. porażek. Norwid wygrane zapisał w rywalizacji z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz PGE GieK Skrą Bełchatów. Oba te spotkania siatkarze z Częstochowy wygrali 3:1. W ostatniej serii gier zespół beniaminka PlusLigi był bliski dopisania kolejnego zwycięstwa w tym sezonie. Częstochowianie ulegli jednak GKS-owi Katowice 3:2. Wcześniej zespół Leszka Hudziaka musiał uznać wyższość: Ślepska Malow Suwałki, Aluron CMC Warty, Jastrzębskiego Węgla, PSG Stali Nysa, Indykpol AZS-u Olsztyn oraz Asseco Resovii Rzeszów.  Łącznie Exact Systems Hemarpol Częstochowa ma na swoim koncie 7. punktów. 

Enea Czarni Radom wciąż czekają na pierwsze ligowe punkty w tym sezonie PlusLigi. Wojskowi z bilansem meczów 0. zwycięstw i 9. porażek zamykają ligową stawkę. - Przed nami mecz o życie. - zapowiedział trener Paweł Woicki, po ostatnim ligowym pojedynku w PlusLidze.

Mecz Exact Systems Hemarpol Częstochowa - Enea Czarni Radom, rozegrany zostanie 7 grudnia o godzinie 15:45 w hali sportowej w Częstochowie. Spotkanie transmitowane będzie przez telewizję Polsat Sport.

Zestaw par 10.kolejki PlusLigi mężczyzn:

PGE GieK Skra Bełchatów - Ślepsk Malow Suwałki
Jastrzębski Węgiel - Trefl Gdańsk
Aluron CMC Warta Zawiercie - Projekt Warszawa
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Bogdanka LUK Lublin
PSG Stal Nysa - KGHM Cuprum Lubin
Indykpol AZS Olsztyn - Barkom Kazhany Lwów
Exact Systems Hemarpol Częstochowa - Enea Czarni Radom
Asseco Resovia Rzeszów - GKS Katowice