Enea Czarni Radom podejmą akademików z Olsztyna!

W piątek (1 grudnia) siatkarze Enea Czarnych Radom ponownie zameldują się w hali Radomskiego Centrum Sportu przy ul. Struga 63. Wojskowi tym razem zmierzą się z zespołem Indykpol AZS-u Olsztyn. Spotkanie zaplanowane zostało na godzinę 20:30 i transmitowane będzie przez telewizję Polsat Sport.
Piątkowy przeciwnik drużyny Pawła Woickiego to obecnie dziewiąta drużyna w tabeli PlusLigi mężczyzn. Indykpol AZS Olsztyn rozegrał siedem meczów, zapisując na swoje konto 4. zwycięstwa i poniósł 3. porażki. Podopieczni szkoleniowca Javiera Webera przegrali w tym sezonie z Jastrzębskim Węglem, Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz Asseco Resovią Rzeszów.  Akademicy z Olsztyna z kolei w "przegranym polu" pozostawili Aluron CMC Wartę Zawiercie, PSG Stal Nysę, Exact Systems Hemarpol Częstochowa oraz w ostatniej serii gier GKS Katowice. 

Po ubiegłym sezonie z AZS-em pożegnali się: Karol Butryn, Bartłomiej Lipiński, Mateusz Poręba, Taylor Averill, Robbert Andringa, Jan Król oraz Grzegorz Pająk. W ich miejsce zarząd klubu z Olsztyna zakontraktował: Nicolasa Szerszenia, Manuela Armoa, Alana Souze, Mateusza Janikowskiego, Cezarego Sapińskiego oraz Jakuba Majchrzaka. Enea Czarni Radom do starcia z Olsztynem podejdą po serii ośmiu porażek z rzędu. Zespół WKS-u w tym sezonie nie zdołał jeszcze zapunktować do ligowej tabeli. Piątkowy pojedynek w hali Radomskiego Centrum Sportu będzie zatem kolejną szansą na odniesienie premierowego zwycięstwa w obecnym sezonie PlusLigi mężczyzn.

Podobnie jak w ubiegłym roku, siatkarze Enea Czarnych Radom przyłączają się do Międzynarodowej Kampanii Białej Wstążki, która ma na celu zatrzymania przemocy wobec kobiet. Na znak solidarności, drużyna Enea Czarnych Radom podczas meczu z Indykpol AZS-em Olsztyn, będzie miała przypięte białe wstążki do meczowych koszulek.Mecz Enea Czarni Radom - Indykpol AZS Olsztyn, rozegrany zostanie 1 grudnia (piątek) o godzinie 20:30 w hali Radomskiego Centrum Sportu, przy ul. Struga 63 w Radomiu. Bilety na mecz dostępne są za pośrednictwem strony https://sklep.rcsradom.pl/. Mecz transmitowany będzie również przez telewizję Polsat Sport.