Kontuzja Mateusza Biernata. Enea Czarni Radom testują nowego siatkarza

W związku z problemami zdrowotnymi w zbliżającym czasie z zespołem Enea Czarnych Radom nie będzie trenować Mateusz Biernat. Od początku czwartego tygodnia przygotowań do nowego sezonu, z drużyną Pawła Woickiego trenuje nowym rozgrywający.- Od początku okresu przygotowawczego z problemami zdrowotnymi boryka się Mateusz Biernat. W związku z tym Mateusza czeka zabieg i dłuższa przerwa w treningach. W jego miejsce testowany jest nowy rozgrywający. Obecnie z drużyną od nowego tygodnia trenuje Igor Gniecki. – powiedział Prezes klubu WKS Czarni Radom S.A. , Paweł Zagumny.

Enea Czarni Radom obecnie są w trakcie czwartego tygodnia przygotowań. W zespole Pawła Woickiego brakuje tylko dwóch siatkarzy: przyjmującego Brodiego Hofera oraz rozgrywającego Vuko Todorovicia, który wraz z kadrą Serbii rywalizuje w Mistrzostwach Europy. Serbowie awansowali do 1/8 turnieju, a w pierwszej fazie zawodów zanotowali 4. zwycięstwa i ponieśli 1. porażkę. W kolejnej rundzie Serbia zmierzy się z kadrą Czech.

W piątym tygodniu przygotowań, Enea Czarni Radom z kolei rozpoczną pierwsze mecze kontrolne. Inauguracyjnym egzaminem będzie udział w turnieju w Solcu Kujawskim (15-16 września). Więcej informacji o terminarzu spotkań sparingowych znajdą Państwo tutaj: LINK.