Paweł Zagumny nowym Prezesem Zarządu klubu WKS Czarni Radom S.A.

1 czerwca 2023 roku na oficjalnej konferencji prasowej radomskiego klubu, Przewodniczący Rady Nadzorczej WKS Czarni Radom S.A. , Pan Janusz Dasiewicz przedstawił nowego Prezesa Zarządu klubu WKS Czarni Radom S.A. . Został nim Paweł Zagumny, który na tym stanowisku zastąpił  Dariusza Fryszkowskiego.Od 1 czerwca 2023 roku funkcję prezesa Zarządu klubu WKS Czarni Radom S.A. pełnić będzie Paweł Zagumny. Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, Przewodniczący Rady Nadzorczej WKS Czarni Radom S.A. , Pan Janusz Dasiewicz oficjalnie przedstawił i przywitał nowego prezesa radomskiego klubu.

- Rada Nadzorcza klubu WKS Czarni Radom S.A. zwołała konferencję prasową z powodu zmian struktury organizacyjnej klubu. Rada Nadzorcza z dniem 31 maja 2023 roku postanowiła odwołać ze stanowiska Prezesa Zarządu, Pana Dariusza Fryszkowskiego. W tym miejscu chciałbym bardzo podziękować Panu Darkowi za pracę jaką wykonał na rzecz naszego klubu. Pragnę również przekazać informację, że z dniem 1 czerwca 2023 roku funkcję Prezesa Zarządu Klubu przejmuje Pan Paweł Zagumny.Umowa zawarta jest na najbliższe trzy lata. – powiedział Janusz Dasiewicz, Przewodniczący Rady Nadzorczej klubu WKS Czarni Radom S.A.  

- Jest mi niezmiernie miło przyjąć tą nominację. Bardzo dziękuję Radzie Nadzorczej za zaufanie i myślę, że jest to duże wyzwanie i odpowiedzialność, ale ja nie boję się  jej i wierzę, że sprostam zadaniom jakie przede mną stoją. Chciałbym, aby ranga tego klubu rosła z roku na rok. – powiedział na konferencji prasowej, nowy Prezes Zarządu klubu WKS Czarni Radom S.A., Paweł Zagumny.Paweł Zagumny urodził się 18 października 1977 roku w Jaśle. W kadrze reprezentacji Polski grał w latach 1996-2014, a z orzełkiem na piersi rozegrał łącznie 427. meczów. Paweł Zagumny czterokrotnie wystąpił w igrzyskach olimpijskich - 1996, 2004, 2008 i 2012. W swoim dorobku ma tytuł Mistrza Świata (2014) i Wicemistrza Świata (2006), a także Mistrza Europy (2009) i zwycięstwo w Lidze Światowej (2012). Paweł Zagumny wielokrotnie wybierany był najlepszym rozgrywającym największych światowych turniejów.

Warto również zaznaczyć, że Paweł Zagumny swoją sportową karierę siatkarską rozpoczął w 1995 roku w Czarnych Radom, gdzie występował przez dwa lata, a w IV Liceum Ogólnokształcącym imienia Tytusa Chałubińskiego zdawał maturę. Przez kolejne lata Paweł Zagumny reprezentował kluby: Bosman Morze Szczecin,  Edilbasso Padwa, AZS UWM Olsztyn, Panathinaikos Ateny, ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, AZS Politechnikę Warszawską i ONICO Warszawa.

Rozbrat z kadrą narodową Paweł Zagumny ogłosił po Mistrzostwach Świata w 2014 roku w Polsce. W 2017 roku z kolei zakończył karierę siatkarską i podjął się roli, jako wiceprezes i dyrektor sportowy w klubie ONICO Warszawa. W styczniu 2019 roku Paweł Zagumny wybrany został na stanowisko Prezesa Zarządu Polskiej Ligi Siatkówki SA., którą pełnił do listopada 2020 roku. Paweł Zagumny jest magistrem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz uzyskał również certyfikat Master of Business Administration (MBA). 

PAWEŁ ZAGUMNY NOWYM PREZESEM ZARZĄDU KLUBU WKS CZARNI RADOM S.A. (ZDJĘCIA)